Rôzne

Supertalent spod Vihorlatu zostal ležať na trávniku: Ondrejovi Dudovi hodili do hlavy kameň!

Štvrtkový duel 3. predkola Európskej ligy medzi futbalistami FK Kukesi a Legie Varšava sa nedohral. Fanúšikovia domácich pred uplynutím hodiny z riadneho hracieho času zasiahli kameňom do hlavy slovenského reprezentanta a rodáka zo Sniny Ondreja Dudu (20). Čo sa dialo ďalej?

Ilustračný obrázok k článku Supertalent spod Vihorlatu zostal ležať na trávniku: Ondrejovi Dudovi hodili do hlavy kameň!
Zdroj: TASR

Hlavný rozhodca Švajčiar Stephan Klossner poslal následne obe mužstvá predčasne do šatní. Delegát Európskej futbalovej únie (UEFA) napokon vzhľadom na bezpečnosť aktérov stretnutia rozhodol o jeho ukončení za stavu 2:1 pre Legiu, ktorej dres oblieka aj Ondrej Duda.

Mladý Sninčan sa po akcii vracal z útočnej polovice, keď ho domáci fanúšikovia trafili kameňom do hlavy. Podľa poľského portálu Przeglad Sportowy si Slovák poležal na trávniku a po ošetrení vstal s obväzom na hlave. Podľa ďalších informácií mu úder nebezpečným predmetom spôsobil na hlave dvojcentimetrovú otvorenú ranu.

Výtržností albánskych fanúšikov sa v zápase vyskytli už pred týmto incidentom, keď po úvodnom góle domácich leteli zo sektora mnohé ostré predmety vrátane sklenených fliaš. O konci stretnutia informovala Legia na svojich oficiálnych kontách na sociálnych sieťach. Albánsky klub bude s určitosťou čeliť vyšetrovaniu zo strany UEFA, ktorá ho môže vzhľadom na nedostatočnú bezpečnosť suspendovať z tohtoročnej edície európskeho pohára číslo dva.

Hoci sa domáci usporiadatelia snažili presvedčiť delegáta stretnutia o tom, že pokračovanie duelu prebehne bez ďalších komplikácií, zápas sa napokon nedohral. „Našou povinnosťou je ochrániť zdravie rozhodcov a hráčov oboch tímov,“ komentoval svoje rozhodnutie po stretnutí pre médiá delegát štvrtkového stretnutia. Albánska polícia nebola podľa neho schopná zaručiť stopercentnú bezpečnosť.

Na fotke v zelenom drese: Ondrej Duda

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM