Tlačové správy

Stredomorský štýl dodajú domu mediteránske škridly od Tondachu

Už nemusíte len obdivovať krásne vily uprostred viníc Toskánska s ich nezameniteľnou mediteránskou škridlou, či dych vyrážajúci pohľad z hradieb Dubrovníka na strechy domov pod vami. Takúto štýlovú strechu, s jej tisícročiami overeným tvarom a kvalitou, si môžete dopriať aj na Slovensku.

Ilustračný obrázok k článku Stredomorský štýl dodajú domu mediteránske škridly od Tondachu
Zdroj: Dnes24.sk

Mediteránske škridly sa nemusíte báť použiť ani na strechy s nízkym sklonom. Tie od Tondachu sú vhodné pre strechy už od sklonu 12° a to vďaka premysleným hlbokým hlavovým a bočným drážkam, ktoré dobre odvádzajú vodu na plochu strechy. Navyše škridly nemusíte plánovať iba na novostavby. Úplne nový vzhľad dodajú domom aj pri rekonštrukciách, nadstavbách, či pri výmene krytiny. Informoval o tom konateľ spoločnosti Tondach Slovensko, s. r. o. Vladimír Šablica.

,,Mediteránska škridla už dávno nie je doménou iba južných štátov. Módna vlna s ňou spojená už dorazila do Rakúska, Nemecka a neobišla ani strednú Európu, vrátane Slovenska. Strešné krytiny renomovaného výrobcu Tondach®, vyznačujúce sa kvalitou a atraktívnym vzhľadom, sa stretli s priaznivou odozvou trhu. Mediteránska architektúra si našla priaznivcov aj na Slovensku a očarila ich svojou eleganciou, harmóniou a klasickou nadčasovosťou. Pri krytine Mediteran Plus je zaručená rakúska kvalita a narozdiel od pôvodnej škridly Mediteran je posuvná. Navyše ponuka je podporená rozsiahlou farebnosťou a módnymi trendami súčasnosti, bude dostupná v povrchových úpravách prírodná, piesková-antik, patina a bronz, ale aj v ďalších 9 farbách. Súčasná uvádzacia cena tejto škridly je pre slovenský trh na úrovni 12,30 eur/m2 (bez DPH). Cena v EÚ je pritom 24,80 eur/m2,“ vysvetlil V. Šablica.

Dodal, že všetky krytiny od Tondachu spĺňajú najprísnejšie európske normy, vyznačujú sa pevnosťou keramickej väzby, tlmia hluk a sú odolné voči agresívnym vplyvom počasia- vetru, dažďu, mrazu, slnečnému žiareniu, návalom snehu, či zásaditým a kyslým látkam v ovzduší. Predpokladaná životnosť modernej pálenej škridly je minimálne 80–100 rokov a to bez akejkoľvek údržby. Firma, ako jedná z mála, poskytuje na svoje výrobky až 33 ročnú záruku.

Tondach® ponúka aj širokú paletu tvarov a farebných odtieňov rôznych iných škridiel ušitých takpovediac na mieru. Výrobky sú vhodné na rekonštrukcie starších striech i pre modernú architektúru. Kompletný premyslený strešný systém, zahŕňajúci keramické a nekeramické príslušenstvo, zabezpečuje maximálnu funkčnosť a bezpečnosť. Ku každému typu krytiny firma dodáva keramické doplnky v rovnakom farebnom prevedení ako je farba základnej škridly. Dvojité hlavové a bočné drážky zabezpečujú najvyššiu možnú ochranu pred dažďom a vetrom. Navyše Tondach® ponúka výrobky s variabilným (posuvným latovaním) z prírodných recyklovateľných materiálov vhodných najmä na rekonštrukcie a umožňuje cenovo výhodnú obnovu strechy. „Škridly Tondach® sú vyrábené najmodernejšou technológiou, vďaka ktorej je dosiahnutý mimoriadne hladký povrch, eliminujúci usadzovanie nečistôt na povrchu, ako sú napr. sadze, prach a mach. Kvalitné prírodné suroviny, výnimočný spôsob spracovania a náročná technika vypaľovania nad 1000°C garantujú harmóniu s prostredím, dlhú životnosť a bezkonkurenčnú stálu farebnosť škridiel Tondach®. Ponúkame škridlu, ktorá nikdy nevybledne! Odoláva aj všetkým formám zaťaženia strechy a tým chráni celý objekt domu. Všetky druhy škridiel sú potvrdené výsledkami testovania únosnosti,“ uzavrel V. Šablica.

TONDACH Slovensko, s. r. o. Stupava je najväčším slovenským predajcom pálenej keramickej škridly. Je aj tvorcom strešných riešení pre novostavby a rekonštrukcie s kompletným keramickým príslušenstvom a doplnkami. V SR poskytuje bezplatne odborné poradenstvo, zameranie striech a výpočty spotreby materiálu. Spoločnosť tento rok získala ocenenie Slovak Superbrands award 2014 za dynamický rozvoj imidžu a kvality značky. Je aj držiteľom európskeho certifikátu kvality pre stavebné výrobky Natureplus, ktorý označuje čistotu výrobného procesu, biologický produkt bez chemických prísad. Firma je súčasťou rakúskeho koncernu TONDACH Gleinstätten AG, vedúceho výrobcu keramických škridiel v strednej a južnej Európe.

Viac informácií na www.tondach.sk a www.najlepsiastrecha.sk

Stredomorský štýl dodajú domu mediteránske škridly od Tondachu
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM