Rôzne

Špeciálne jednotky USA pri Humennom neuvidíme: Nastala zmena plánov!

Na Slovensko prídu v prvom polroku 2015 stovky zahraničných vojakov, ich prítomnosť odklepla vláda. Pôvodne malo od tohto týždňa až do polovice marca v Žiline, v Centre výcviku Lešť a aj v Kamenici nad Cirochou cvičiť do 110 vojakov zo špeciálnych amerických jednotiek. Plány sa však zmenili...

Ilustračný obrázok k článku Špeciálne jednotky USA pri Humennom neuvidíme: Nastala zmena plánov!
Zdroj: TASR

Len pred pár dňami sme vám priniesli na spravodajskom portáli Humenne 24 informáciu, že neďaleko nášho mesta sa majú objaviť špeciálne jednotky Spojených štátov. Tie mali prísť na vojenské cvičenie do Kamenice nad Cirochou. Aktuálne info priamo zo slovenského Ministerstva obrany však znie, že pôvodné plány sa zmenili. Tvrdí chlapíci z USA k Humennému tak napokon nezavítajú.

„Spoločné cvičenie slovenských a amerických špeciálnych síl bude prebiehať v Centre výcviku Lešť,“ uviedla hovorkyňa rezortu obrany Martina Balleková.

Od 24. februára do 15. marca teda v Kamenici nad Cirochou americkí vojaci cvičiť nebudú. Ako nám rezort obrany ozrejmil ďalej, k zmene pôvodných plánov došlo v konečnej fáze a dôvodom má byť vyťaženosť jednotlivých výcvikových stredísk.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM