Veronika Hunyadiová Rôzne

Seniorky v Humennom majú šikovné ruky. Stromy skrášlili háčkovanými dečkami, FOTO

Ozdobené brezy skrášľujú prostredie a pútajú pozornosť.

Ilustračný obrázok k článku Seniorky v Humennom majú šikovné ruky. Stromy skrášlili háčkovanými dečkami, FOTO
6
Galéria

Pred Denným centrom na Laboreckej ulici v Humennom pútajú pozornosť originálne vyzdobené brezy. Päť stromov má na časti kmeňa pestrofarebný háčkovaný doplnok.

Krajšie prostredie

V rámci Týždňa dobrovoľníctva, ktorý prebiehal v septembri, navrhla Mária Maturkaničová takéto skrášlenie stromov v areáli nemocnice.

„Nápad i realizácia sa nám zapáčili, tak sme si povedali, že si skrášlime aj naše prostredie pri vstupe do Denného centra, čo je zároveň aj vstupom do bytového domu našich seniorov, ktorí tu bývajú,“ povedala referentka Denného centra na Laboreckej Danka Gejdošová pre web mesta.

Šikovné ruky

Ženy sa do háčkovacích prác aktívne zapojili, s ihlicami v rukách strávili v pondelkových intervaloch takmer mesiac. „Dečky sú rôznofarebné, pestré, ladia s jeseňou. Výsledný efekt určite poteší každého, nielen realizátorky nápadu,“ dodala Danka Gejdošová.

S nápadom prišla Mária Maturkaničová a súčasťou háčkovacieho tímu boli aj Viera Durňáková, Božena Čičáková, Marta Smolková, Viera Simková, Helena Ružinská a Viera Hrivňáková. Činnosť aktívnych senioriek sa háčkovanými dečkami na stromoch nekončí. Pred Denným centrom na Laboreckej ulici chcú prekvapiť Humenčanov ďalšími nápadmi, ktoré potešia oko i dušu.

Výtvory si môžete pozrieť v priloženej galérii.

Háčkované dečky na stromoch
6
Galéria

Prečítajte si aj

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM