Krimi Krimi

Roman (18) narazil do odstaveného auta, zišiel z cesty a skončil v plote... Namerali mu takmer 2,5 promile!

Dopravná nehoda sa odohrala v Jasenove. Roman (18) podľa polície narazil počas jazdy do odstaveného auta a následne i do oplotenia. Poškodením áut vznikla škoda 9 000 eur a to nie je všetko. Mladík sa podľa policajnej správy podrobil dychovej skúške s výsledkom takmer 2,5 promile!

Ilustračný obrázok k článku Roman (18) narazil do odstaveného auta, zišiel z cesty a skončil v plote... Namerali mu takmer 2,5 promile!
Zdroj: TASR

Polícia vzniesla Romanovi (18) z Hažína nad Cirochou obvinenie za prečin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky a mladíkovi tak hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.

Roman podľa slov krajskej policajnej hovorkyne Jany Migaľovej mal v sobotu pol hodinu pred polnocou jazdiť s autom značky Peugeot Partner po ceste III. triedy smerom od Humenného do Jasenova.

„Počas jazdy na priamom úseku cesty vozidlom narazil do odstaveného vozidla značky Kia Sorento, ktoré stálo na okraji cesty pred jedným z rodinných domom v obci Jasenov. Toto vozidlo v dôsledku nárazu odhodilo až na príjazdovú cestu k domu. Vodič Roman po tejto zrážke s vozidlom zišiel mimo cestu, kde narazil do oplotenia rodinného domu,“ uviedla Migaľová.

Po príchode policajnej hliadky na miesto nehody bol podľa ďalších slov policajnej hovorkyne mladík vyzvaný, aby sa podrobil vyšetreniu na alkohol dychovou skúškou. „Bola mu nameraná hodnota 1,22 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu, čo predstavuje takmer 2,5 promile,“ ozrejmila Migaľová.

Podľa nej Roman pri nehode utrpel ľahké zranenie s dobou liečenia do 7 dní. Poškodením áut vznikla pre ich majiteľov škoda vo výške 9 000 eur a poškodením oplotenia rodinného domu vznikla škoda vo výške 500 eur. „Obvinený mladík je stíhaný na slobode,“ doplnila policajná hovorkyňa.

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM