Rôzne

Pýtate sa, čo znamenajú tieto výkopové práce v Humennom? Vieme, o čo ide...

V posledných týždňoch sa na mnohých miestach v Humennom realizovali aj stále realizujú výkopové práce, Park mieru nevynímajúc. Viacerí Humenčania sa zaujímali, čo je v tomto prípade vlastne za tým. Tu je objasnenie.

Ilustračný obrázok k článku Pýtate sa, čo znamenajú tieto výkopové práce v Humennom? Vieme, o čo ide...
Zdroj: Dnes24.sk

Pugačevova, Štefánikova, Mierová, Gorkého, Hrnčiarska, Vihorlatská, Laborecká, Darg. hrdinov, Námestie slobody… Na týchto aj na ďalších uliciach sa v rozmedzí 18. augusta až 15. októbra realizujú výkopové práce. Ide o pokládku optických káblov v rámci projektu Digitálne učivo na dosah.

„Digitálne učivo na dosah je spoločným projektom Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a Úradu vlády SR. Jeho cieľom je vytvorenie eGov služieb, ktoré umožnia každej, do projektu zapojenej škole, garantovaný prístup k digitálnemu vzdelávaciemu obsahu rezortu školstva a iných rezortov a zároveň k bezpečnému internetu,“ priblížil pre Humenné 24 Kamil Kobak z tlačového referátu Mestského úradu (MsÚ) v Humennom.

V rámci projektu bude vybudovaná optická sieť, do ktorej budú pripojené základné a materské školy v meste. Tie dostanú zároveň aj profesionálne WiFi prístupové body, ktoré pokryjú priestory školy a umožnia žiakom použiť okrem školských tabletov a počítačov aj svoje zariadenia. 

„Školy tak budú môcť efektívne a komfortne využívať existujúci bohatý digitálny vzdelávací obsah, ktorý je k dispozícii v Dátovom centre MŠVVaŠ a tiež predchádzať problémom s nedostatočnou kapacitou prístupu pri celonárodných online projektoch a testovaniach alebo lokálnych online školských aktivitách vyžadujúcich si simultánne pripojenie viacerých účastníkov, ako je napríklad vedomostná olympiáda,“ informoval ďalej Kobak. Projekt umožní podľa jeho slov prístup na verejný internet len podľa istých bezpečnostných nastavení, ktoré budú primerané vekovej kategórii žiakov.

„Projekt inicioval ešte predchádzajúci minister školstva Peter Pellegrini, ktorý je čestným občanom mesta Humenné,“ poznamenal na záver K. Kobak.

Foto: Park mieru pri amfiteátri spred pár dní, konkrétne miesto je už opäť zasypané.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM