Rôzne

Psychologičke z Humenného udelil rezort práce a sociálnych vecí zlatú medailu: Pozrite, za čo ju získala

V bratislavskom Mestskom divadle si vo štvrtok pri príležitosti Svetového dňa sociálnej spravodlivosti (20. 2.), vyhláseného Valným zhromaždením OSN, prevzali vyznamenania a medaily zamestnanci rezortu práce a sociálnych vecí.

Ilustračný obrázok k článku Psychologičke z Humenného udelil rezort práce a sociálnych vecí zlatú medailu: Pozrite, za čo ju získala
Zdroj: TASR

Udelených bolo 5 zlatých medailí, jednu z nich dostala psychologička Eva Sopková z Humenného.

Predseda Národnej rady (NR) SR Peter Pellegrini označil rezort práce, sociálnych vecí a rodiny za jeden z najnáročnejších, keďže jeho zamestnanci svojou prácou pomáhajú jednotlivcom a rodinám prekonať ťažké obdobia. „Sociálna práca podporuje a chráni sociálne znevýhodnených ľudí. Posledné roky sú až príliš dynamické, a preto nemôžeme ostať pokojní a už vôbec nie nevšímaví voči ekonomickým a finančným kolíziám, ktoré sociálnu prácu stavajú takmer všade vo svete pred nové výzvy,“ povedal Pellegrini.

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter vyzdvihol úsilie ľudí, ich osobný a ľudský vklad do práce v tejto oblasti.

„Riešenia zložitých situácií občanov, neraz ťažkých a komplikovaných, sa väčšinou začínajú na našich pracoviskách úradov práce, sociálnych vecí a rodiny, na pobočkách Sociálnej poisťovne, v zariadeniach sociálnych služieb a v neposlednom rade aj v detských domovoch. Chcem týmto prestížnym a morálnym ocenením vyzdvihnúť túto prácu,“ povedal Richter.

Poukázal na narastajúcu dôležitosť a v niektorých prípadoch aj nenahraditeľnosť ľudí zamestnaných v tejto oblasti. Ich pravidelné každoročné oceňovanie má prispieť k zvyšovaniu spoločenského statusu ľudí pracujúcich v tomto rezorte.

Najvyššie ocenenie zlatú medailu si prevzalo 5 pracovníkov v oblasti sociálnych služieb a zamestnanosti. Jednou z nich bola aj Humenčanka Eva Sopková. Humenská psychologička ju získala za to, že ako prvá odborníčka na Slovensku sa začala venovať problematike násilia páchaného na ženách.

Humenčanka Eva Sopková preberá ocenenie zlatú medailu.
1
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM