Rôzne

Príbeh videopožičovní v Humennom: Kedysi ich bolo vyše 10, dnes už tu nenájdete ani jednu!

Pamätáte sa ešte na zlaté časy videopožičovní? Ako ste si vypožičali film a o to viac sa naňho potom možno tešili. Doba internetu aj ďalšie okolnosti však všetko zmenili...

Ilustračný obrázok k článku Príbeh videopožičovní v Humennom: Kedysi ich bolo vyše 10, dnes už tu nenájdete ani jednu!
Zdroj: Dnes24.sk

Po roku 89 sa aj v Humennom naplno rozbehol biznis s videopožičovňami a v prvej polovici 90-tych rokoch prežíval svoje zlaté časy. Prvý vážnejší problém pre videopožičovne nastal po štarte komerčných televízií. Niektoré to postupne zlomilo, iné prešli do ďalšieho tisícročia. V rokoch 2004/2005 nahradili VHS-ky DVD nosiče. Ďalší vážny problém prišiel videopožičovniam do cesty v podobe lacných DVD-čiek v novinových stánkoch.

No a samozrejme – na scénu nastupoval internet a to v čoraz väčšom počte domácností a bol čoraz rýchlejší… Ak k tomu pripočítame dostupné napaľovačky… Nastala pirátska doba a osud videopožičovní bol spečatený. Postupne zatvárajú svoje brány aj posledné.

Zaujímavý postreh nám poskytol náš čitateľ a veľký filmový nadšenec Rudolf (29), podľa ktorého v Humennom skončila svoju činnosť aj posledná videopožičovňa, ktorú ešte vlani navštevoval. Videopožičovne pritom boli v časoch najväčšej slávy po celom Humennom.

„Pod stračou nôžkou, v bývalom kine na južnom námestí, hneď oproti bola ďalšia, na Trojke, na Máji, oproti Bille, pod nadjazdom, na Mierovej, na Valaškoviach… V Humennom boli v minulosti videopožičovne doslova na každom kroku. Ich počet svojho času presahoval číslo desať,“ spomína filmový fanúšik a dodáva, že podľa jeho informácií posledná požičovňa ukončila éru požičiavania filmov v Humennom presne v októbri minulého roka.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM