Ľubomír Hudačko Rôzne

Prestížny úspech dievčat z východu: Tieto krásky sa dostali do finále Miss Slovensko

To, že na východe máme naozaj krásne dievčatá, sa ukázalo aj tentoraz. V súťaži Miss Slovensko 2014 medzí dvanástku finalistiek sa totiž dostali aj zástupkyne Prešovského kraja. Šancu tak budú ma uspieť v prestížnej súťaži, ponúkame vám ich prehľad.

Ilustračný obrázok k článku Prestížny úspech dievčat z východu: Tieto krásky sa dostali do finále Miss Slovensko
Zdroj: TASR

179 –centimetrová Lucia Semanková z Bardejova, narodená v znamení Rýb, sa do finálovej zostavy prebojovala po užšom semifinálovom výbere, ktorý prebehol začiatkom februára. O korunku kráľovnej sa bude s číslom 1 uchádzať počas finále Miss Slovensko, ktoré sa uskutoční 12. apríla.

Spolu s ňou do finále postúpili aj Lucia Uhrinova (21) s číslom 3 z Košíc. Z Matejoviec nad Hornádom pochádza s číslom 5 Franková Michaela (21). Dominika Pernišová (23) sa bude o priazeň uchádzať s číslom 6 a pochádza z Betlanoviec. Barbora Olejníková (19) bude mať šancu vyhrať s číslom 7 a býva v Košiciach. Zuzana Hercegová (18) zo Spišskej Novej Vsi zabojuje ako deviata v poradí. S jedenástkou bude čakať na podporu Diana Kušmíreková (20) z Kežmarku.

V prípade víťazstva získa postup na Miss World 2014, honorovanú zmluvu, nové auto, mezonet s atraktívnym výhľadom na jeden rok a ďalšie zaujímavé ceny. Všetky dievčatá pôjdu aj na spoločnú dovolenku do Turecka.

Finalistky 19. ročníka súťaže krásy Miss Slovensko zažili v pondelok svoju spoločnú premiéru. O ich prvé predstavenie sa postarala riaditeľka súťaže Magdaléna Šebestová. "Vážim si všetky dievčatá, ktoré na kasting Miss Slovensko prišli a pokúsili sa vo svojom živote o niečo nové. Výber finálovej dvanástky je pre mňa každý rok cťou, hoci je to ťažká a potom niekoľko mesiacov ostro sledovaná úloha. Keď sa ale na finalistky pozerám aj dnes, viem, že sme vybrali dobre,“ povedala riaditeľka súťaže Miss Slovensko Magdaléna Šebestová.

V kastingovej porote bola okrem Magdalény Šebestovej aj Miss Slovensko 2013 Karolína Chomisteková, oficiálny fotograf súťaže Lukáš Kimlička, Jozef Oklamčák s manželkou, choreograf Peter Varády, hairstylista Peter Sýkora a moderátor rádia Michal Sabo.

Poradové číslo   Meno   Bydlisko
1   Lucia Semanková   Bardejov
3   Lucia Uhrinova   Košice
5   Michaela Franková   Matejovce nad Hornádom
6   Dominika Pernišová   Betlanovce
7   Barbora Olejníková   Košice
9   Zuzana Hercegová   Spišská Nová ves
11   Diana Kušmíreková   Kežmarok
Východniarky v súťaži MISS
7
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM