Správy

Prešovský kraj očkuje aj bez registrácie. Pri AstraZenece ide o posledné termíny!

Kto čaká na druhú dávku vakcíny AstraZeneca, toho zaočkujú aj bez SMS s termínom.

Ilustračný obrázok k článku Prešovský kraj očkuje aj bez registrácie. Pri AstraZenece ide o posledné termíny!
Zdroj: TASR/AP

Prešovský samosprávny kraj počas víkendu (24. – 25. 7.) v krajských veľkokapacitných vakcinačných strediskách sprístupňuje posledné termíny na preočkovanie vakcínou AstraZeneca, a to aj bez nutnosti registrácie. Okrem toho bude k dispozícii aj očkovanie na počkanie v prešovskom obchodnom centre (OC).

Posledné termíny

Informovala o tom hovorkyňa kraja Daša Jeleňová. Kraj otvorí počas víkendu tri svoje veľkokapacitné centrá (VOC) v Prešove, Poprade a Humennom. Prioritne sa v nich zameria na preočkovanie vakcínou AstraZeneca. V sobotu pritom umožní čakateľom na druhú dávku tejto vakcíny zaočkovanie aj bez nutnosti registrácie. K dispozícii má spolu jej 1 200 dávok.

„Apelujeme na ľudí, ktorí čakajú na pridelenie termínu na preočkovanie zmienenou vakcínou, alebo sú doteraz bez pozývacej SMS, aby túto možnosť využili a prišli sa najbližšiu sobotu preočkovať. Ďalšie termíny už nemusia byť dostupné,“ upozornil predseda PSK Milan Majerský.

Preočkovanie vakcínou AstraZeneca bude v sobotu realizované vo VOC Prešov v čase od 08.00 do 17.00 hod. V rovnakom čase prebehne očkovanie taktiež v popradskom centre a v centre v Humennom od 8.00 do 12.00 hod. V nedeľu sa bude v Humennom aplikovať i vakcína Pfizer/BioNTtech. Centrá v Starej Ľubovni a Bardejove ostávajú počas najbližších dní zatvorené.

Očkovacie v teréne

„V teréne sú aj naďalej krajské mobilné očkovacie jednotky. V aktuálny očkovací turnus, v piatok (23. 7.), v nedeľu (25. 7.) a v piatok (30. 7.) podajú spolu 910 vakcín v spoločnostiach Garrett Motion Slovakia Záborské, Bukóza Holding Hencovce a Tesla Stropkov, ako aj v ôsmich lokalitách kraja,“ povedala Jeleňová.

Konkrétne sprístupnia očkovanie starším a imobilným v obciach a mestách Zbudské Dlhé, Zámutov, Čičava, Spišské Bystré, Kravany, Rafajovce a individuálne v mieste bydliska záujemcov v Poprade a Vranove nad Topľov.

V obchodnom centre

PSK taktiež zrealizuje ďalšie hromadné očkovanie bez nutnosti registrácie v OC na sídlisku Sekčov na ulici Armádneho generála Svobodu v Prešove. Toto očkovanie sa uskutoční počas oboch víkendových dní v čase od 10.00 do 18.00 hod.

Pre záujemcov bude k dispozícii jednodávková vakcína Janssen od spoločnosti Johnson&Johnson v alokovanom množstve najmenej 300 vakcín na jeden deň. V prípade zvýšeného dopytu vie kraj zabezpečiť ďalšie vakcíny z prešovského centra.

Ako prebiehalo očkovanie v prešovskom obchodnom centre minulý víkend si pozrite v priloženej galérii.

Očkovanie proti ochoreniu COVID-19 v Prešove
9
Galéria
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Viac správ o očkovaní

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM