Zuzana Ročeňová Rôzne

Potápači a deti sa spojili a spravili veľkú vec pre našu Šíravu: Vyzbierali stovky kíl odpadu a nielen to! FOTO

Rekreačné stredisko Kaluža počas uplynulého víkendu ožilo zaujímavou akciou. Tá bola zameraná na vyčistenie brehov i dna Zemplínskej šíravy. Podujatie s množstvom zaujímavých atrakcii prilákalo približne stovku malých detí a s ich pomocou sa podarilo vyzbierať viac ako 400 kíl odpadu.

Ilustračný obrázok k článku Potápači a deti sa spojili a spravili veľkú vec pre našu Šíravu: Vyzbierali stovky kíl odpadu a nielen to! FOTO
Foto: Zuzana Ročeňová / Zdroj: Dnes24.sk

Hlavným cieľom bolo podľa slov Lukáša Juštíka, z organizačného tímu, pomôcť vyčistiť brehy i dno Šíravy, ktorá nebola čistená už zopár rokov a na svoje si prišli aj tí najmenší. „Podujatie je určené hlavne deťom, aby videli, že tá príroda má bať čistá. A hlavne, aby boli od malička vychovávané k poriadku.“

Akcia odštartovala už v dopoludňajších hodinách a prialo jej aj letné počasie. „Pre deti boli pripravené animačné programy, nafukovacie hrady, taktiež prišli aj hasiči, policajti a praví motorkári,“ povedal Juštík. Detskí návštevníci si mohli odskúšať aj maľovanie na tvár, futbal či rôzne súťaže.

Víkendová Eko akcia, ktorá sa konala už po tretíkrát prilákala podľa Juštíka približne 100 malých detí a celková účasť bola približne okolo 300 ľudí. Podarilo sa im vyzbierať naozaj chvályhodné množstvo odpadu. „Vyzbierali sme 278 kg z brehov a 143 kg z dna Šíravy,“ prezradil Juštík.

Vo vodách sa potápalo dvadsať potápačov z východného Slovenska a poniektorým sa podarilo absolvovať dva ponory. „Potápali sme sa v rekreačnom stredisku Medvedia Hora, Kamenec a taktiež aj Hôrka. Viditeľnosť nebola veľmi dobrá,nakoľko je dosť zakalená voda, teplota vody bola až 26 stupňov,“ doplnil Juštík. Z vodnej nádrže sa im podarilo vytiahnuť už tradične rôzne rybárske náradie, pneumatiky, sklenené, plastové fľaše, poháre, ale i oceľové laná.

Foto: Dnes24.sk

Eko akcia na Zemplínskej šírave
12
Galéria
Foto: Zuzana Ročeňová / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM