Tlačové správy

Portál ĽudiaĽuďom má nový rekord online darcovstva: Za sedem dní vyzbieral 46 000 eur!

Na darcovskom portáli ĽudiaĽuďom.sk padol nový rekord, o ktorý sa postarala nezisková organizácia Familiae Locum – Rodinkovo. Je tak zatiaľ historicky najúspešnejším príjemcom s najmasívnejšou podporou darcov.

Ilustračný obrázok k článku Portál ĽudiaĽuďom má nový rekord online darcovstva: Za sedem dní vyzbieral 46 000 eur!
Zdroj: Dnes24.sk

Cieľom výzvy Rodinkovo n.o. je kúpa budovy Rodinkova na pokračovanie programov pre rodiny s deťmi. Nezisková organizácia doteraz pôsobila v prenajatej budove, ktorú má po dvoch rokoch možnosť odkúpiť. Po získaní 80% potrebných nákladov sa Rodinkovo n.o. rozhodlo zvyšných 20%, čo je 60 000 eur, vyzbierať prostredníctvom výzvy na darcovskom portáli ĽudiaĽuďom.sk.

„O rekordnú sumu sa postaralo viac ako tristo darcov. Priemerný dar je tiež neštandardne vysoký – 142 eur. Výzva neziskovej organizácie Familiae Locum – Rodinkovo je dôkazom, že ešte nám nie je všetko jedno a že sa spoločnosť dokáže zomknúť aj v krátkom čase a pomôcť dobrej veci. Sme radi, že verejnosť už považuje aj on-line darcovstvo za dostatočne dôveryhodný spôsob podpory a že cez ĽudiaĽuďom.sk sa nám darí pomáhať stale viac. Verím, že cieľovú sumu Rodinkovo dosiahne ešte do konca týždňa,“ povedal šéf projektu ĽudiaĽuďom.sk Roland Kyška.

Aj keď na výzvu neziskovej organizácie Familiae Locum – Rodinkovo pribúdajú finančné prostriedky rekordne rýchlo, nejde o jedinú výzvu, pomocou ktorej sa podarilo získať vysoký finančný obnos. Doterajší record vo výške vyzbieranej sumy držala výzva na zrekonštruovanie Novej synagógy na Kunsthalle Žilina so sumou presahujúcou 22 000 eur. Tretie miesto patrí občianskemu združeniu SAVIO, ktoré získalo takmer 21 000 eur na realizovanie podpory rozvojových a humanitárnych projektov.

Čo do výšky vyzbieranej sumy, je štvrtou najúspešnejšou výzvou portálu ĽudiaĽuďom.sk tá od neziskovej organizácie Plamienok. Organizácia, ktorá sa stará o to, aby nevyliečiteľne chore deti a ich rodiny žili doma čo najlepšie, získala v prospech svojej výzvy už viac ako 10 000 eur.

Nemlčme! o.z. je organizácia, ktorá sa zameriava na podporu ľudí, ktorí sa stretli so sexuálnym násilím. Ich výzva na darcovskom portáli je historicky piatou najúspešnejšou, keďže sa prostredníctvom nej vyzbieralo takmer 7 400 eur.

Zoznam desiatich najúspešnejších výziev s najvyššou vyzbieranou sumou nájdete v nasledujúcej tabuľke.

Názov výzvy na portáli ĽudiaĽuďom.sk Suma v €
Kúpa domu prijatia pre rodiny – Rodinkovo 46 934
Trucsphérique: Nová synagóga / Kunsthalle Žilina 22 948, 47
SAVIO – Aby sa dobro šírilo 20 884, 48
PLAMIENOK – Pomôžte nevyliečiteľne chorým deťom 10 334, 32
NEMLČME! – Portál pre obete sexuálneho násilia 7 384, 28
VŽDY A VŠADE – Pomoc na dosah 6 769
Reštart budúcnosti mladých ľudí 6 292
Darujeme im detstvo – pomôžme im žiť – ĎAKUJEME 5 950
Zatočme s ignorantmi na cestách 5 217, 5
ĎAKUJEME VÁM – Pomôžte zachrániť projekt STREETWORK s ľuďmi bezdomova 5 157

zdroj, foto: ĽudiaĽuďom.sk

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM