Krimi

Polícia varuje pred vykrádačmi áut: V Humennom prišiel majiteľ osobného auta o...

Polícia upozorňuje majiteľov áut, aby ani cez leto nepodceňovali vykrádačov áut. Ako príklad ich vyčíňania použili aj udalosť z týchto dní, ktorá sa odohrala v Humennom.

Ilustračný obrázok k článku Polícia varuje pred vykrádačmi áut: V Humennom prišiel majiteľ osobného auta o...
Zdroj: TASR

Polícia pravidelne upozorňuje ľudí, aby si vo svojich autách nenechávali žiadne cennosti a hodnotné veci. „Na túto zásadnú vec nezabúdajte ani teraz v lete. Opäť sa totiž stretávame s prípadmi, kedy ostanú v aute na sedadle položené rôzne cenné veci. Vtedy stačí pár sekúnd a veci sú preč,“ hovorí prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik. Zlodej podľa neho totiž veľmi rýchlo rozbije napríklad kameňom pri aute sklo, nahne sa do vnútra, vezme svoj lup a uteká preč. Na aute síce hučí a bliká alarm, to však nezabráni odcudzeniu vecí z auta.

Uplynulý víkend v Humennom…

„V Humennom počas uplynulého víkendu bol po rozbití okna na dverách ukradnutý z osobného auta notebook a taška s firemným účtovníctvom. V Prešove mal v pondelok zlodej ešte jednoduchšiu prácu, nakoľko vodič neuzamkol dodávku a nechal v nej kapsu s finančnou hotovosťou. Aj z týchto prípadov je vidieť, že na otvorenie auta zlodeji nepoužili žiadne špeciálne techniky. Buď jednoducho rozbili okno na dverách alebo dokonca bolo auta neuzamknuté,“ vysvetľuje Džobanik na konkrétnych príkladoch.

Ako predísť krádežiam? Jednoducho

Podľa policajného hovorcu stačí veľmi málo a takýmto krádežiam sa dá ľahko predísť. Nie je to nič nové a pre každého známe. „Aj keď opúšťate vozidlo len na malú chvíľu, vezmite si svoje cennosti so sebou a presvedčte sa či ste riadne zamkli auto. Ak si ich so sebou neberiete, uložte ich aspoň do batožinového priestoru, nech zbytočne nepriťahujú zvedavé oči ľudí. V aute by ste si nemali odkladať ani technický preukaz či iné doklady,“ upozorňuje Džobanik.

Lákadlom je podľa neho i autorádio. „Ak ho máte vo svojom aute s odnímateľným panelom, využite túto možnosť a pri odchode si vezmite panel so sebou,“ radí policajný hovorca.

A ešte jedna cenná rada

„Ak parkujete mimo domu, nikdy neparkujte auto na opustenom mieste. Využite platené a strážené parkoviská. Prílišná šetrnosť sa nevypláca. Cena parkovného je predsa niekoľkonásobne nižšia ako cena vašich vecí,“ podotkol na záver Džobanik s tým, že ak predsa len nájdete svoje auto násilne otvorené, ihneď kontaktujte políciu na bezplatnom čísle 158.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM