Krimi

Polícia klepla po prstoch falšovateľom vodičákov. Za jeden si pýtali aj 900 eur

Muži z okresu Snina si poriadne zavarili. Za obchodovanie s falošnými vodičákmi im hrozí niekoľko rokov vo väzení.

Ilustračný obrázok k článku Polícia klepla po prstoch falšovateľom vodičákov. Za jeden si pýtali aj 900 eur
Zdroj: TASR

Polícia obvinila troch mužov vo veku 44, 46 a 51 rokov z okresu Snina z trestného činu falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

„Políciou bolo zistené, že v priebehu rokov 2019 a 2020 vtedy ešte nezistené osoby za finančnú odplatu nechali vyhotoviť falošné vodičské preukazy ako verejnú listinu najmenej pre päť osôb. Tie ich následne použili ako pravé pri vedení motorového vozidla. Pri policajných kontrolách bolo zistené, že spomenuté osoby nemajú evidované žiadne vodičské oprávnenie,“ uviedla Ligdayová.

Pýtali si stovky eur

Polícia v Snine začala v tejto súvislosti trestné stíhanie pre prečin falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky. Ako povedala, vyšetrovaním prípadu bolo zistené, že falšovania sa mali dopustiť traja spomenutí muži z okresu Snina, ktorí boli z uvedeného trestného činu obvinení.

„Za finančnú odplatu vo výške 550 až 900 eur nechali vyhotoviť falošné vodičské preukazy ako verejnú listinu pre druhé osoby, ktoré ich následne použili ako pravé. Obvinení muži sú momentálne stíhaní na slobode. Zákon pri tomto trestnom čine stanovuje pre páchateľa trest odňatia slobody až na tri roky,“ dodala Ligddayová.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM