Jakub Forgács Krimi

"Podarená" skupinka mladíkov a dievčat: Týmto kúskom mohli zapríčiniť ekologickú haváriu!

Krádež, ktorá mohla spôsobiť ekologickú haváriu v Laborci! Polícia už vo veci vzniesla obvinenie voči šiestim mladým ľuďom.

Ilustračný obrázok k článku "Podarená" skupinka mladíkov a dievčat: Týmto kúskom mohli zapríčiniť ekologickú haváriu!
Zdroj: TASR

„Michalovský vyšetrovateľ obvinil z prečinu poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia spáchaného formou spolupáchateľstva šiestich Michalovčanov vo veku od 17 do 24 rokov,“ uviedla Jana Mésarová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, ktorá doplnila, že sa jednalo o tri ženy a troch mužov.

Tí podľa hovorkyne ešte v polovici novembra odcudzili z objektu kanalizačnej prečerpávacej stanice na Športovej ulici v Michalovciach 40 metrov káblov z dvoch plne funkčných čerpadiel, ktoré prečerpávajú odpadovú vodu. „Tým, že znefunkčnili tieto čerpadlá, mohlo dôjsť k preliatiu odpadovej vody cez prepadovú hranu do rieky Laborec, čo mohlo zapríčiniť ekologickú haváriu,“ pokračovala Mesárová.

Ako uviedla, dve z obvinených žien pozorovali okolie pred objektom, aby ich niekto pri krádeži nevyrušil. „Poškodenie čerpadiel bolo pracovníkmi VVS zistené včas a odpadová voda sa nestihla preliať cez prepadovú hranu do Laborca. Poškodením a krádežou vecí vznikla vodárenskej spoločnosti škoda vo výške 155,40 eur,“ dodala Mesárová. Všetci obvinení sú stíhaní na slobode, v prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody až na päť rokov, v prípade mladistvých sa trestná sadzba znižuje na polovicu.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM