Rôzne

Opravy ciest v Humenskom okrese: Tento 1,5 km dlhý úsek zhltne najviac, takmer 648 tisíc eur

Správa a údržba ciest (SaÚC) Prešovského samosprávneho kraja (PSK) zrekonštruuje v nasledujúcich mesiacoch viaceré úseky ciest 2. a 3. triedy v okresoch Humenné, Snina a Medzilaborce.

Ilustračný obrázok k článku Opravy ciest v Humenskom okrese: Tento 1,5 km dlhý úsek zhltne najviac, takmer 648 tisíc eur
Foto: Martin Károly / Zdroj: Dnes24.sk

Opravu poškodených cestných komunikácií zrealizuje v rámci projektu Modernizácia ciest v PSK – 3. etapa. Vyšší územný celok získal na jeho realizáciu finančné prostriedky z fondov Európskej únie.

„V rámci projektu sme 4. marca tohto roka na úsekoch Humenského, Sninského a Medzilaboreckého okresu odovzdali jednotlivé staveniská zhotoviteľovi stavebných prác – firme EUROVIA, a. s., Košice,“ informovala hovorkyňa PSK Veronika Fitzeková.

Rekonštrukciu ciest, ktorá odštartuje v týchto dňoch, chce spoločnosť dokončiť najneskôr v júli tohto roka.

Najviac financií, a to takmer 648 000 eur, si vyžiada rekonštrukcia 1,5 kilometra dlhej cesty s označením III/550 002, medzi Adidovcami a Udavským, uviedol riaditeľ humenského strediska SaÚC Vasil Guzan.

Modernizácia 1,3-kilometrovej cesty (III/560 002), medzi Ruskou Volovou a Klenovou, si podľa jeho slov vyžiada 115 000 eur a za opravu približne kilometrového úseku v smere Palota – Medzilaborce (II/575) zaplatí SaÚC asi 112 000 eur.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM