Krimi

Odhalená preprava drog: Colníci si posvietili na auto idúce po poľnej ceste

Michalovskí colníci zaistili balíčky omamných látok. Podľa hovorkyne colného úradu ich prepravovalo auto, ktoré išlo po poľnej ceste. Štvorčlenná posádka si tak narobila vážne problémy.

Ilustračný obrázok k článku Odhalená preprava drog: Colníci si posvietili na auto idúce po poľnej ceste
Zdroj: Dnes24.sk

Ako informovala regionálna hovorkyňa Colného úradu v Michalovciach Klára Baloghová, colníci kontrolnej mobilnej skupiny odhalili nelegálnu prepravu štyroch balíčkov omamných a psychotropných látok vo vozidle idúcom po poľnej ceste. Zaistené boli štyri osoby.

„V noci zo soboty na nedeľu sa colníci kontrolnej mobilnej skupiny Colného úradu Michalovce zamerali na tovar, ktorý mohol uniknúť colnému dohľadu. Počas hliadkovania spozorovali dve vozidlá na poľnej ceste medzi obcami Lastomír a Sliepkovce v Michalovskom okrese. Vozidlá s michalovskými evidenčnými číslami zastavili a colníci vykonali kontrolu dokladov i vozidiel. Pri dôkladnej kontrole jedného z vozidiel zistili, že pod sedadlom spolujazdca sa nachádza igelitová nákupná taška a v nej štyri balíčky neznámych sušených listov, tzv. šišiek, v celkovom množstve 316 gramov,“ uviedla Baloghová.

Vzhľadom na podozrenie, že môže ísť o omamné a psychotropné látky, bol ku kontrole privolaný aj služobný pes špeciálne cvičený na vyhľadávanie drog, ktorý podľa slov hovorkyne značil prítomnosť takýchto látok.

Colníci všetky štyri osoby a obidve autá zaistili a eskortovali na colný úrad, kde po poskytnutí ďalších informácií celý prípad odovzdali miestne príslušnému oddeleniu policajného zboru v Michalovciach,“ uzavrela Baloghová.

Foto: Colný úrad Michalovce

Odhalená preprava drog: Colníci si posvietili na auto idúce po poľnej ceste
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM