Obvinená učiteľka nedorazila na pojednávanie: Sudca jej naparil pokutu 500 eur
Okresný súd v Humennom odročil utorňajšie pojednávanie s bývalou učiteľkou Základnej školy v Koškovciach Danou K., ktorá sa na súd nedostavila. Učiteľka čelí obvineniu zo sexuálneho zneužívania žiaka základnej školy.
Obžalovaná na pojednávanie podľa hovorcu Krajského súdu v Prešove Michala Drimáka v utorok neprišla, obhajca ju síce ospravedlnil, ale žiadne potvrdenie o dôvodoch jej neprítomnosti nepredložil. Súdu uviedol, že obžalovaná požaduje vylúčenie verejnosti z procesu, čo však sudca nepovolil.
Dokonca obžalovanej uložil poriadkovú pokutu vo výške 500 eur, pričom uviedol, že ak obžalovaná vysvetlí svoju neprítomnosť a doloží doklad, zváži zníženie alebo odpustenie pokuty. Podľa sudcu sa však správa neštandardne a bude požadovať jej predvedenie na ďalšie pojednávanie.
Podozrenie zo sexuálneho zneužívania žiaka 31-ročnou, dnes už bývalou učiteľkou ZŠ v Koškovciach, začala preverovať polícia v novembri minulého roka. Polícia ukončila vyšetrovanie prípadu vo februári tohto roka s návrhom na podanie obžaloby. Vecou sa následne zaoberala Okresná prokuratúra v Humennom. Prokurátorka podala na Okresný súd žalobu na Danu K. pre zločin sexuálneho zneužívania a prečin ohrozovania mravnej výchovy začiatkom marca tohto roka.
Foto: ilustračné