Futbal

Obrovský úspech humenských futbalistov! Po 12 rokoch si zahrajú v 2. lige, FOTO, VIDEO

Futbalisti FK Humenné v sobotu (5. 6.) spečatili víťazstvo v III. lige Východ.

Ilustračný obrázok k článku Obrovský úspech humenských futbalistov! Po 12 rokoch si zahrajú v 2. lige, FOTO, VIDEO
10
Galéria

Hráči FK Humenné v sobotu (5. 6.) nastúpili na domácom štadióne proti Svidníku. Jednoznačné víťazstvo 4:0 im zabezpečilo celkový triumf v III. lige Východ a postup do druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže.

Dlhé čakanie

Postup do II. ligy mohli s predstihom jedného kola a pred domácimi divákmi. Humenčania sa v celoslovenskej súťaži predstavia po dlhých 12 rokoch. Posledný zápas v 2. lige odohrali v júni 2009. Aj keď sa vtedy Humenné v súťaži zachránilo, prihlášku do ďalšieho ročníka (2009/2010) kvôli finančným problémom klub nepodal a prihlásil sa do III. ligy Východ.

„Po dlhých dvanástich rokoch sa podarilo do Humenného priviesť celoslovenskú súťaž a dostať klub tam, kde svojou históriou patrí. Zhodou okolností som bol trénerom, keď sme v roku 2009 odohrali doposiaľ posledný druholigový zápas. V súťaži sme sa síce zachránili, ale finančná nestabilita znamenala smerovanie futbalu do nižších úrovní. Postup klubu, za ktorý som v minulosti hrával či trénoval teraz môže sláviť radosť z postupu. Tešíme sa zaslúžene, aj keď cesta okolo covidu bola tŕnistá. Okrem remízy s Lipanmi hneď v prvom kole ťaháme sériu víťazstiev, čo hovorí samo za seba. Málokedy sa to v súťaži podarí." zhodnotil sezónu tréner Jozef Škrlík pre web mesta.

Atraktívni súperi

„Povedané pred sezónou je splnené, FK Humenné je víťazom 3. ligy. Jedným dychom sa však pozeráme už do budúcna, máme aj v 2. lige svoje ambície. Prezentovať sa kvalitným a zaujímavým futbalom, zaujať náročného humenského diváka, potešiť fanúšika. Do Humenného v rámci celoslovenskej súťaže prídu kvalitné tímy, dúfam, že nám športoví priaznivci budú držať palce,“ prezradil Oskar Balogáč, predseda Správnej rady FK Humenné.

Postup do celoslovenskej súťaže okomentoval aj humenský primátor Miloš Meričko: „Sme svedkami až historickej chvíle. Humenský futbal má bohatú históriu, zapísal mnoho úspešných kapitol. Vyhrali sme Slovenský pohár, boli sme účastníkmi pohárovej Európy. Žiaľ, tie časy sú preč a dlho sa zdalo, že sa ani nevrátia. Futbal sa potuloval na regionálnej úrovni, ba hrozilo, že spadne až na úplné dno. Po 12 rokoch sa vraciame do 2. ligy. Pomohli sponzori, pomohlo aj mesto, futbal vraciame na piedestál, ktorý mu patrí. Verím, že FK Humenné bude ako nováčik v 2. lige nie ľahkým vánkom, ale sviežim vetrom.“

Obrovskú radosť hráčov z postupu si môžete pozrieť vo videu pod článkom.

Zdroj: Facebook
Zdroj: Facebook

Viac správ zo športu

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM