Rôzne

OBRAZOM: Zemplín fest si nenechali ujsť tisícky ľudí. V ponuke bolo vyše 90 druhov pív

Zemplín fest je za nami. Organizátor napočítal napokon viac ako 90 druhov pív a počas dvoch z troch dní aj hojnú účasť. V ten tretí deň skrížilo plány počasie. Vychutnajte si na fotkách atmosféru z pivného festivalu, ktorý sa na Zemplíne stáva čoraz populárnejším.

Ilustračný obrázok k článku OBRAZOM: Zemplín fest si nenechali ujsť tisícky ľudí. V ponuke bolo vyše 90 druhov pív
Zdroj: Dnes24.sk

„V piatok aj sobotu bola výborná návštevnosť, obidva dni nás navštívilo zhruba 3 tisíc ľudí. V nedeľu nám žiaľ neprijalo počasie, ale aj s tým musíme počítať,“ uviedol Ľubomír Tongeľ, organizátor Zemplín festu, ktorý sa od piatka do nedele konal v Michalovciach pred Zlatým Býkom.

Návštevnosť sa tak v konečnom dôsledku dá porovnať s predošlým druhým ročníkom. Výrazne však stúpla ponuka pív, takmer až o 50 percent oproti vlaňajšku. „Dal som sa do toho a napočítal som vyše 90 druhov pív,“ poznamenal Tongeľ s tým, že o pivný festival prejavili záujem aj na trhu úplne nové pivovary.

Aké sú najbližšie plány? „Už 19. júna štartujeme v Bardejove Slovenský festival, potrvá taktiež tri dni od piatka do nedele a to na Radničnom námestí,“ ozrejmil Ľ. Tongeľ.

Na záver dodal, že Zemplín fest toto leto ešte nekončí, koncom júla sa totiž koná vo Vranove nad Topľou a v septembri v Humennom.

Prečítajte si tiež:

Pivné festivaly ako ich nepoznáte, očami organizátora. Chcú si so mnou vypiť, no v práci nemôžem

Pivné a gurmánske festivaly naprieč Slovenskom: Pozrite si PREHĽAD miest, kde to bude v lete žiť

Foto: Peter Brendza

Tretí ročník Zemplín festu OBRAZOM
20
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM