Rôzne Šport

Nikola z okresu Humenné je opäť majsterkou Slovenska v boxe: Titul jej vybojovala láska!

Podarilo sa! Boxerka z Kamenice nad Cirochou Nikola Cenknerová obhájila titul majsterky Slovenska. A motivovala ju k tomu láska a jeden krásny sľub.

Ilustračný obrázok k článku Nikola z okresu Humenné je opäť majsterkou Slovenska v boxe: Titul jej vybojovala láska!
5
Galéria
Zdroj: Archív Nikola Cenknerová

Mladučká boxerka z Kamenice nad Cirochou Nikola Cenknerová zo Športového klubu Miko fit-box obhájila titul majtersky Slovenska a to v kategórii do 60 kilogramov. Na súťaži sa stretla s rovnakou súperkou ako vlani.

„Mám s ňou už odboxovaných asi 5 zápasov s výhrou a každý jeden je stále ťažší a ťažší. Jednak určite cítim už tú rivalitu a neprekvapilo by ma, keby mala na tréningu moju fotku na mechu. Keďže všetci vedeli že už som s ňou boxovala, mala som pocit, že sa už odo mňa čaká, že to takto dopadne zas. A práve to bolo pre mňa dosť stresujúce, aby som nesklamala ľudí čo mi držali palce,“ prezradila Nikola pre náš spravodajský portál.

Lenže Nikola podľa svojich vlastných slov celý rok odkladala súťaže a ani trénovať sa jej nechcelo.

„Pred rokom, pár dni po majstrovstvách, som prišla o môjho najväčšieho fanúšika a mala som pocit, že sa nemám už komu ukázať a pochváliť. Moju zlatú, minuloročnú medailu som tatkovi venovala so slovami, že ja si vybojujem o rok ďalšiu. Na svoj sľub som si spomenula a začala som opäť na sebe makať, opäť bol mojou motiváciou a o to väčšou radosťou po zápase. Tentokrát pre mňa titul vybojovala len láska,“ vyznala sa Nikola, ktoré má pred sebou ďalší rok a ako vraví, je naň pripravená a chce dobehnúť zameškané.

Kliknite si aj na fotogalériu.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

FOTO: Toto je ona. Majsterka Slovenska v boxe z okresu Humenné!
5
Galéria
Zdroj: Archív Nikola Cenknerová

Titulné foto: Nikola Cenknerová, archív

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM