Rôzne

Ktorý záber bude ten naj? Hľadajú sa najkrajšie fotografie Prešovského kraja

Chodíte na výlety okolím s foťákom v ruke a baví vás cvakať úchvatné zábery? Nemusíte si ich nechávať pre seba, vyhlásená je totiž fotografická súťaž, ktorej cieľom je zachytiť krásy nášho kraja a víťazi sa môžu tešiť na zaujímavé ceny.

Ilustračný obrázok k článku Ktorý záber bude ten naj? Hľadajú sa najkrajšie fotografie Prešovského kraja
Foto: Rastislav Búgel

Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska vyhlásila súťaž Choď a foť. Hľadá tie najkrajšie fotografie Prešovského kraja. Prostredníctvom fotografií chce ukázať miesta, ktoré môžu zaujať turistov a zdôrazniť turistický potenciál regiónu. Zapojiť sa môžu amatérski aj profesionálni fotografi.

„Máme množstvo prírodných, kultúrnych aj historických zaujímavostí, ktoré lákajú turistov a samozrejme i fotografov. Fotosúťaž má ukázať tie miesta, ľudí a okamihy, ktoré fotografov zaujali a sú pre nich výnimočné. Aj takto môžeme verejnosti ukázať krásy kraja a lákať ich na návštevu,“ predstavil zámer súťaže riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska Martin Janoško.

Fotogenický kraj

Súťaž začína príznačne 20. marca, v deň kedy dôjde k čiastočnému zatmeniu Slnka, a tak sa mnoho fotografov vyberie na lov za fotografickými zábermi. Koniec súťaže je naplánovaný na 5. september 2015. Víťazov vyberie odborná porota, ktorej predsedom bude známy fotograf Ján Štovka.

„Pre fotografa je Prešovský kraj určite najkrajší – od prírody, cez ľudí, pamiatky. Na tak malom území je tu toho veľmi veľa,“ zhodnotil fotografické možnosti kraja Ján Štovka, ktorý má na konte mnoho ocenení.

Štyri kategórie

Hodnotiť sa budú fotografie v štyroch kategóriách a to: 1. príroda, 2. kultúra, tradície a história, 3. šport i športové aktivity a 4. Black & white. Svojho favorita si vyberú i fanúšikovia Severovýchodu Slovenska na Facebooku.

Každý súťažiaci môže zaslať do súťaže maximálne 5 fotografií a to e-mailom na marketing@severovychod.sk alebo poštou na adresu KOCR Severovýchod Slovenska. Podmienkou je, že súťažné zábery musia byť nasnímané na území Prešovského kraja v časovom rozpätí 1. január – 5. september 2015. Slávnostné vyhodnotenie súťaže sa uskutoční na oslavách Svetového dňa cestovného ruchu 26. septembra v Levoči.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM