Kultúra

Na Zemplínsku šíravu zavíta špička slovenskej hudobnej scény: Amfik sa pripravuje na nával ľudí

Amfiteáter pri Zemplínskej šírave bude praskať vo švíkoch. Dokonca pri ňom vyrastie stanové mestečko. Okrem nádielky hudby, čaká na ľudí aj plážový šport.

Ilustračný obrázok k článku Na Zemplínsku šíravu zavíta špička slovenskej hudobnej scény: Amfik sa pripravuje na nával ľudí
Zdroj: Dnes24.sk

Druhý ročník obľúbeného letného festivalu pri slovenskom mori – Amfik šírava fest sa blíži. Po minuloročnom vydarenom prvom ročníku je Amfiteáter opäť pripravený privítať slovenskú hudobnú elitu.

Stanové mestečko

Amfiteáter, ktorý sa nachádza v rekreačnom stredisku Hôrka na Zemplínskej šírave ožíva kultúrnym životom. Letné prázdniny prinesú okrem zaslúženého oddychu aj všakovaké akcie. Posledný júlový víkend sa návštevníci môžu tešiť na kapely ako Ine kafe, Hex, Polemic, Heľenine oči, Smola a hrušky, Kali a Peter Pann, The Paranoid, Chiki-liki-tu-a, Martin Harich, Zoči-voči a mnohých ďalších. Organizátori tak oproti minulému ročníku dvihli latku festivalu vyššie.„Našim cieľom je z roka na rok festival posúvať na vyššiu úroveň po všetkých stránkach. Tento druhý ročník bude oproti minulému dvojdňový, predstaví sa na ňom oveľa viac interpretov, pre ľudí bude pripravené nonstop strážené stanové mestečko a okrem hudby bude spojený aj so športom,“ prezradil manažér Amfik Šírava festu Boris Karch.

Čítajte tiež: Amfiteáter na Šírave odhalil svoje lákadlá: Toto všetko môžete zažiť počas letnej sezóny!

Plážový futbal aj volejbal

Festival sa rozhodli pomenovať Amfik Šírava fest, keďže sa uskutoční v amfiteátri na stredisku Hôrka. "Po piatkovom večernom hudobnom maratóne si v sobotu 30.júla od rána môžu návštevníci aj zašportovať. Na programe budú turnaje v plážovom futbale a volejbale či pripravený fitness stage a mnoho iného. Po športových aktivitách sa opäť rozbehne sobotný hudobný program. Ľudia sa určite nudiť nebudú,“ dodal na záver Boris Karch. Prvých 500 lístkov na tento výnimočný hudobno–športový festival je už v predaji v OC Zemplín Michalovce a v sieti Ticketportal za zvýhodnenú cenu 16€ na oba dni.

Môže vás zaujímať:

Už teraz si zapíšte do kalendárov: Top 10 akcií v Michalovciach počas letných prázdnin

FOTOREPORTÁŽ: Amfiteáter na Šírave odštartoval novú letnú sezónu!

Šírava sa vie postarať o nádherné zážitky: 10 fotiek, ktoré vás o tom hneď presvedčia

Amfiteáter na Šírave odštartuje druhý ročník Šírava festu
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM