Správy

Na východe chcú zachrániť nemocnicu: O prácu môžu prísť podľa primátora aj zdravotníci!

Pre zber podpisov petície v meste vytvoria štyri podpisové miesta, napríklad pred autobusovou stanicou, či vo vestibule Domu kultúry.

Ilustračný obrázok k článku Na východe chcú zachrániť nemocnicu: O prácu môžu prísť podľa primátora aj zdravotníci!
Zdroj: TASR/Dušan Hein

Mesto a okres Vranov nad Topľou má obavy, že príde o zdravotnú starostlivosť v takom rozsahu, v akom sa poskytuje v súčasnosti. Vyhlásil to na sociálnej sieti primátor mesta Ján Ragan.

Petičná akcia

„Z dôvodu pripravovanej optimalizácie siete nemocníc v rámci celého Slovenska, Združenie miest a obcí Vranovského regiónu v spolupráci s petičným výborom za zachovanie akútnej nemocnice v našom okrese pripravili petičnú akciu za zachovanie poskytovania zdravotnej starostlivosti vo Vranovskej nemocnici v takom rozsahu v akom sa poskytuje v súčasnosti,“ uviedol Ragan.

Ponúkame aj ďalšie aktuality zo Slovenska:

Pre zber podpisov v meste vytvoria štyri podpisové miesta, a to pri AOC, pred autobusovou stanicou, vo vestibule Domu kultúry vo Vranove nad Topľou a svoj podpis môžete odovzdať aj na recepcii vo Vranovskej nemocnici n. o. Petíciu je možné podpísať aj elektronicky.

Primátor o rušení

„Naša nemocnica je totiž v ohrození. Pripravované zmeny, ktoré chystá Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky (MZ SR) nerátajú s tým, aby naša nemocnica bola plnohodnotná. To by znamenalo, že by sa v našej nemocnici rušili oddelenia, rušili by sa výkony, o prácu by prišli mnohí zdravotníci a my, občania okresu by sme nemali plnohodnotnú zdravotnú starostlivosť,“ tvrdí primátor Ján Ragan.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Hl. foto: archívne

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM