Krimi

Na túto dovolenku na Šírave len tak nezabudnú: Zlodej si zgustol na dvoch spiacich rekreantoch!

Takto si dovolenku na Zemplínskej šírave mladí rekreanti určite nepredstavovali. Neuzamknutá a otvorená chata je však veľký risk... Príležitosti sa chopil zlodej.

Ilustračný obrázok k článku Na túto dovolenku na Šírave len tak nezabudnú: Zlodej si zgustol na dvoch spiacich rekreantoch!
Zdroj: TASR

Neznámy páchateľ úradoval na Zemplínskej šírave v pondelok, v skorých ranných hodinách. Ako informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová, cez otvorené neuzamknuté dvere vošiel do izby rekreačnej chaty.

„Počas spánku zo zadného vrecka nohavíc, ktoré mal na sebe oblečené muž (25), odcudzil peňaženku. V nej boli osobné doklady, bankomatová karta, finančná hotovosť 80 eur a 110 Hrivien. Ukradol mu aj vedľa uložené botasky,“ uviedla Mésarová.

„Druhému spiacemu mužovi (27) počas spánku stiahol z ruky hodiny, „potiahol“ voľne položený mobil, notebook a MP3 prehrávač," pokračovala policajná hovorkyňa a doplnila, že obom poškodeným mužom vznikla celková škoda vo výške 720 eur.

Polícia začala v tejto súvislosti trestné stíhanie pre prečin krádeže v súbehu s prečinom porušovania domovej slobody a po páchateľovi a odcudzených veciach pátra.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM