Rôzne

Na bicykel pre dobrú vec: V prvej etape sa bude jazdiť po cestách nášho regiónu!

Máte doma bicykel? Tento piatok štartuje 5. ročník Charitatívnej cyklojazdy NA BICYKLI DEŤOM prvou etapou, ktorá vedie aj cez Humenné. Pridať sa môžu všetci, ideálna etapa pre Humenčanov :).

Ilustračný obrázok k článku Na bicykel pre dobrú vec: V prvej etape sa bude jazdiť po cestách nášho regiónu!
Zdroj: Webnoviny.sk

Toto je už 5. ročník projektu Na bicykli deťom, ktorý organizuje Občianske združenie Deťom pre život. Cieľom charitatívnej cyklojazdy je ukázať, že boj s onkologickým ochorením má zmysel, o čom svedčí aj viac ako 70-percentná úspešnosť liečby malých onkologických pacientov.

Účastníci pelotónu prejdú od 6. do 14. júna z Novej Sedlice až do Bratislavy 1157 km. K pelotónu sa na rôznych úsekoch v Slovensku aj Česku môže pridať aj široká verejnosť. V minulých rokoch sa pridali a aj tento rok svoju účasť prisľúbili tiež viaceré známe osobnosti.

A práve prvá etapa je tá, ktorá môže Humenčanom najviac vyhovovať. Štartuje v Novej Sedlici a končí v Prešove. Spolu 148 kilometrov a 24 obcí.

Myšlienka projektu Na bicykli deťom vzišla z vôle podporiť tých, ktorí si sami pomôcť nevedia. Autori ju prepojili s dostupným športom, ktorým cyklistika pre väčšinu ľudí je. „Chceme ukázať, že tak, ako my budeme zápasiť s kilometrami a nevzdáme to, tak musia bojovať aj detskí onkologickí pacienti. Aj keď prídu krízy a vznikne pocit, že už sa ďalej nedá, je potrebné prekonať sa a ísť ďalej,“ priblížil myšlienku projektu Miroslav Bilík, zakladateľ OZ Deťom pre život.

Súčasťou charitatívnej cyklojazdy je verejná zbierka, na základe ktorej občianske združenie organizuje rekondičné a relaxačné pobyty pre detských onkologických pacientov a pomáha finančne aj materiálne oddeleniam detskej onkológie.

Celá trasa prvej etapy

Nová Sedlica – 8:00 – Zboj – Uličské Krivé – Ulič – Kolbasov – Príslop – Stakčín – 10:00 – Snina – 11:00 – Belá nad Cirochou – Dlhé nad Cirochou – Kamenica nad Cirochou – Humenné – 12:30 – Závadka – Topoľovka – Tovarné – Vranov / Topľou – 14:00 – Čemerné – Čaklov – Soľ – Hlinné . Bystré – Hanušovce nad Topľou – Kapušany– Prešov – 16:00

Foto: ilustračné

Zdroj: Humenné 24/TASR/cyklo­jazda.nabicykli­detom.eu

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM