Rôzne

Minister školstva Pellegrini diskutoval v Humennom s učiteľmi. Jednu zo škôl potešil touto správou

O pripravovaných novinkách rezortu školstva, problémoch ako aj plánovaných projektoch škôl pôsobiacich na území mesta diskutovali vo štvrtok v Humennom pedagógovia s ministrom školstva SR Petrom Pellegrinim. Jednou z diskutovaných tém bol aj pripravovaný nový zákon o odbornom vzdelávaní. 

Ilustračný obrázok k článku Minister školstva Pellegrini diskutoval v Humennom s učiteľmi. Jednu zo škôl potešil touto správou
Zdroj: TASR

Minister Pellegrini humenských pedagógov uistil, že spomínaný zákon nie je namierený proti existencii niektorých odborných škôl. „Ideme skôr vytvárať podmienky preto, aby mohli študenti viac ako doteraz absolvovať prax vo firmách. V maximálnej miere zostane zachovaný terajší spôsob výučby,“ poznamenal. 

V priestoroch Centra voľného času v Humennom dnes odpovedal aj na otázky pedagógov, ktorí sa zaujímali o nový projekt ministerstva školstva. Rezort chce jeho prostredníctvom podporiť v budúcom roku skvalitňovanie výchovy v materských školách (MŠ). Finančná pomoc bude cielená podľa jeho slov napríklad na dostavbu, skultúrnenie či rozširovanie kapacít MŠ.

Najbližšie sa však dočká finančnej pomoci od štátu v Humennom iný typ školského zariadenia. Pôjde konkrétne o Základnú školu na Ulici SNP. Pellegrini jej pedagógov informoval, že ministerstvo vyčlení na výmenu starých okien školy za nové 40 000 eur. Tie pôvodné sú už totiž v dezolátnom sta­ve.

Na pôde CVČ sa dnes hovorilo aj o zmenách, ktoré by sa mohli dotknúť spôsobu financovania pedagogických pracovníkov. „Dnes je naozaj paradoxná situácia v tom, že v jednej budove školy je jeden kolektív financovaný rôznym spôsobom. Jedni sú v rámci preneseného výkonu financovaní zo štátneho rozpočtu a to poobedňajšie vyučovanie zabezpečujú vychovávateľky školského klubu detí, ktoré sú priamo v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta,“ povedal Pellegrini.        

V diskusii zaznel v tejto súvislosti návrh, aby vychovávateľov školského klubu detí financoval v budúcnosti priamo štát, rovnako ako aj učiteľov klasického denného vyučovania.

Minister školstva Pellegrini diskutoval v Humennom s učiteľmi
3
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM