Správy

TOP 5 najčastejších vecí, ktoré ľudia pašujú z Ukrajiny

Colníci zlikvidovali množstvo prepadnutého tovaru. Uhádnete, ktoré sú vlastne najčastejšie pašovaným tovarom?

Ilustračný obrázok k článku TOP 5 najčastejších vecí, ktoré ľudia pašujú z Ukrajiny
8
Galéria
Zdroj: Colný úrad Michalovce

Príslušníci finančnej správy z Colného úradu Michalovce za prvý polrok roku 2021 zlikvidovali množstvo prepadnutého tovaru. Finančná správa upozorňuje cestujúcu verejnosť, že tovar dovážaný v ich batožine musí spĺňať povolené množstevné limity a nesmie ohroziť zdravie a bezpečnosť spotrebiteľov.

Medzi top pašovaným tovarom sú stále cigarety, alkohol, pesticídy. Aké ďalšie?

Colný úrad Michalovce za prvý polrok roka 2021 zlikvidoval termickým žiarením v spaľovni odpadov:

  • 3 551 092 kusov cigariet
  • 13,776 kg tabakovej suroviny
  • 6 kg cigaretového odpadu
  • 92 kusov fejkov športového oblečenia
  • prípravky na ochranu rastlín a tetrafluóretán v množstve 204 kg.

Alkohol aj mäso

Likvidácia 154 litrov čistého alkoholu bola zrealizovaná na čističke odpadových vôd pod dohľadom správcu dane, a to zmiešaním s odpadovou vodou a jej následným prechodom cez technologickú linku, kde dochádza k mikrobiologickému rozloženiu alkoholu.

Zlikvidovaný bol tiež tovar živočíšneho pôvodu (mäso, slanina, mať, oškvarky, tvaroh, maslo, mliečne výrobky) v množstve 742,5 kg prostredníctvom kafilérie. Pri tomto tovare cestujúci znášajú aj náklady na likvidáciu, ktoré sú im vyrubené na mieste vstupu do SR pri neprepustení tohto tovaru.

„V dražbe bol predaný ťahač, prepadnutý v prospech štátu, z dôvodu jeho použitia pri spáchaní trestného činu nezákonného dovozu tovaru. Z rovnakého dôvodu boli zlikvidované aj dodávka a upravený výfuk, a to ekologickým spracovaním starých vozidiel,“ informovali colníci.

Koraly, mušle, zvieratá

Najčastejšie sú pašované cigarety, alkohol, textil, obuv alebo parfumy porušujúce práva duševného vlastníctva. Zvyčajne z nevedomosti sú dovážané aj zakázané pesticídy či mliečne a mäsové výrobky.

Predmety kultúrnej a historickej hodnoty končia v múzeách a živé exempláre živočíchov v zoologických záhradách. V minulosti Colný úrad Michalovce už niekoľkokrát bezodplatne poskytol drevené palety na humanitárne účely. Zaistené originály pravoslávnych ikon boli odovzdané do dočasného depozitára Šarišskému múzeu v Bardejove. Koraly a mušle boli poskytnuté pre edukačné účely a živé papagáje boli prevezené do Zoologickej záhrady Bojnice. Jantár sa odovzdáva do správy Puncovému úradu SR.

Pozrite si FOTO, ale predtým ZAHLASUJTE v ANKETE. Pokúsili ste sa už niekedy prepašovať krabičku cigariet navyše? Alebo inú drobnosť? Či dokonca niečo väčšie?

Pokúsili ste sa už niekedy niečo prepašovať?

NIE
FOTO
8
Galéria
Zdroj: Colný úrad Michalovce
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM