Samospráva

Mesto Humenné zavádza participatívny rozpočet: Vyzýva na predkladanie projektov

Humenská samospráva má na participatívny rozpočet v roku 2020 vyčlenených 12 000 eur.

Ilustračný obrázok k článku Mesto Humenné zavádza participatívny rozpočet: Vyzýva na predkladanie projektov
Zdroj: Dnes24.sk

Humenská samospráva vyzýva obyvateľov na predkladanie projektov do participatívneho rozpočtu. V roku 2020 ho zavádza prvýkrát, má naň vyčlenených 12 000 eur. Súčasťou iniciatívy mesta je verejné stretnutie záujemcov o participáciu. Informovala o tom samospráva na svojom webovom sídle.

Participanti

„Participantom sa stáva osoba, ktorá v ďalšej fáze participatívneho rozpočtu vypracuje projekt, ktorý bude vo všeobecnom záujme mesta Humenné a jeho obyvateľov, to znamená v ďalšej fáze môže vypracovať a predložiť projekt výlučne iba participant,“ uvádza na mestskom portáli samospráva.

Do participatívneho rozpočtu sa môžu zapojiť právnické osoby i fyzické osoby. V prípade fyzických osôb mladších ako 18 rokov mesto vyžaduje písomný súhlas zákonného zástupcu. Prihláška pre prihlasovanie sa záujemcov do participatívneho rozpočtu bude k dispozícii v papierovej forme v podateľni mestského úradu (MsÚ) a v elektronickej podobe na webovej stránke mesta Humenné. Termín uzávierky prihlášok pre záujemcov je 16. decembra.

Stretnutie

Samospráva zároveň ponúka verejné stretnutie všetkých záujemcov o participatívny rozpočet, na ktorom ich bude informovať o procese. Uskutoční sa vo štvrtok (5. 12.) o 16:00 hod. v zasadačke mestského zastupiteľstva na MsÚ.

O zavedení participatívneho rozpočtu do rozpočtu mesta i o finančných prostriedkoch vyčlenených naň rozhodli mestskí poslanci na svojom poslednom zasadnutí (23. 10.).

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Videli ste ho? Na námestí v Humennom už stojí vianočný strom.

Na námestí v Humennom už stojí vianočný strom. Obzrite si ho
7
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM