Rôzne

Mamičky zažili dvojnásobnú radosť: Aha, koľko dvojičiek sa v Humennom v poslednom období narodilo

Dvojnásobnú starosť, ale predovšetkým aj dvojnásobnú radosť, prináša narodenie dvojičiek do rodiny. Takéto pôrody sme zaznamenali v poslednom období aj v Humennom. Pozrite si, koľko dvojičiek sa u nás narodilo v priebehu uplynulého roka.

Ilustračný obrázok k článku Mamičky zažili dvojnásobnú radosť: Aha, koľko dvojičiek sa v Humennom v poslednom období narodilo
Zdroj: TASR

Ako nás informovala hovorkyňa radnice Michaela Slivková Kirňaková, v roku 2014 sa v Humennom narodilo spolu 606 detí – 303 chlapcov a 303 dievčat, z toho 285 s trvalým pobytom na území mesta. A ako sa darilo dvojičkám? Z celkového počtu novorodeniatok bolo štvoro dvojičiek. Pôrod trojičiek Humenné v minulom roku nezažilo.

„Zatiaľ čo bol v roku 2013 počet narodených chlapcov a dievčat s trvalým pobytom na území mesta takmer vyrovnaný- 143:141, v roku 2014 sa narodilo viac chlapcov ako dievčat- 149:136,“ prezradila pre spravodajský portál Humenné 24 hovorkyňa.

Rodičia pre svoje malé ratolesti vymýšľali všelijaké mená. Top desiatku najobľúbenejších v našom meste sme vám predstavili v článku, ktorý nájdete TU. Mnohí rodičia sa často neváhajú inšpirovať aj zahraničnými kalendármi. A aj v Humennom sa v roku 2014 narodilo zopár bábätiek, ktoré budú chodiť po svete s nie celkom obyčajnými menami. Top 15 najnetradič­nejších si môžete pozrieť TU.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM