Rôzne

Letné kino v Humennom? Aha, na aké filmy sa v júli môžete tešiť

Radi si vychutnáte filmy pod holým nebom? V júli si môžete v Humennom v rámci letného kina vyraziť na tieto snímky...

Ilustračný obrázok k článku Letné kino v Humennom? Aha, na aké filmy sa v júli môžete tešiť
Zdroj: TASR

Vlani sa do Humenného po desiatkach rokov vrátilo večerné letné kino. Mestské kultúrne stredisko pristúpilo k obstaraniu premietacej audio a videotechniky a tiež aj nafukovacej obrazovky. A na túto špecifickú atmosféru sa môžu tak Humenčania a spol. tešiť aj tento rok. Známy je už program na mesiac júl. Premietanie sa vždy uskutoční v tunajšom amfiteátri a so začiatkom o 21:30 hod. Vstup bude voľný. Na ktorom filme nebudete chýbať práve vy?

4. júl: Bohemian Rhapsody

Hudobný, USA/UK. Popis: Queen. Jediné, čo je pozoruhodnejšie ako ich hudba, je jeho príbeh. Bohemian Rhapsody popisuje hudobnú dráhu a jedinečnú životnú a umeleckú kariéru Freddieho Mercuryho od založenia skupiny Queen až po pamätný koncert Live Aid v roku 1985.

12. júl: Srdečne vás vítame

Komédia, Francúzsko/Bel­gicko. Popis: Christian Clavier ako Jean-Etienne Fougerole je veľmi rešpektovanou osobnosťou francúzskej literárnej scény. V televíznej debate propaguje svoj nový román Srdečne vás vítame, kde rieši tému ako pomôcť ľuďom v núdzi. V televízii v priamom prenose vzdoruje silnej kritike zo strany prítomného oponenta, a tak verejne vyzve akúkoľvek rómsku rodinu k spoločnému spolužitiu u nich doma. Nemôže sa potom čudovať, že u neho v ten istý deň večer zazvoní zvonček a za bránami stojí usmievavý Babik so svojou početnou rodinou. Jean-Etiennovi neostáva nič iné ako svoj verejný sľub dodržať.

19. júl: Po čom muži túžia

Komédia, ČR. Popis: Charizmatický cynik Karel Král (Jiří Langmajer) je šéfredaktorom časopisu Playboy. Jedného dňa jeho nezáväzný spôsob života utŕži hneď niekoľko rán. Dostane výpoveď, bývalá manželka a dcéra ho opäť naštvú a na jeho miesto je dosadená krásna, mladá šéfredaktorka Leona (Táňa Pauhofová). Karel vyrieši problémy po chlapsky – opije sa a v noci si praje, aby sa stal ženou…Ráno však Karel zistí, že sa stal ženou (Anna Polívková). Avšak len fyzicky.

26. júl: Vo veľkom štýle

Komédia, USA. Popis: Trom dôchodcovským kamošom z oceliarní sa rozpadá ich bezprostredná budúcnosť kvôli rozpusteniu dôchodkového fondu a presmerovaniu výroby do Vietnamu. Celú mašinériu riadi ich verná banka, ktorú sa po vzore profesionálnych lupičov rozhodnú okradnúť, pardón, vybrať si svoje zaslúžené peniaze, aby mohli dôstojne starobne relaxovať a užívať si potrebný oddych po x rokoch odpracovaných v tomto zradcovskom podniku.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Videli ste ju už? Táto výletná loď sa bude plaviť po Domaši…

Obzrite si ju na fotkách: Táto výletná loď sa bude plaviť po Domaši
4
Galéria
Zdroj: TASR

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM