Správy

Letné aktivity pre rodiny s deťmi: TOP atrakcie v Humennom a okolí

Prišla za vami do Humenného návšteva a nechcete sa nudiť? Ukážte im to najlepšie, čo mesto a okolie ponúkajú.

Ilustračný obrázok k článku Letné aktivity pre rodiny s deťmi: TOP atrakcie v Humennom a okolí
Zdroj: Facebook.com/Jazero L.A.

Ak chcete rodine či priateľom pripraviť v Humennom pekný program, nemusíte sa obmedzovať len na kaštieľ, skanzen a centrum mesta. Pripravili sme pre vás prehľad lokalít a atrakcií, ktoré ponúka Humenné a okolité mestá a obce.

Vyrazte na bicykle

Ak dávate prednosť aktívneho oddychu a máte bicykle, odporúčame vám Humenskú cyklotrasu. Má približne 24 kilometrov a prevýšenie 285 metrov. Vedie väčšinou po asfalte a nespevnenom povrchu (zelená značka, č. 5856). Začiatok trasy je pred Centrom voľného času Dúha. Nachádza sa na Južnom námestí v Humennom neďaleko príbuzného Eiffelovej veže – Valaškovského mostu, ktorým cyklotrasa aj prechádza. Trasa ďalej pokračuje cez obce Jasenov, Ptičie, Kamienka a Kamenica nad Cirochou, Hažín nad Cirochou a Lackovce z ktorých sa vrátite späť do Humenného.

Na prehliadku mesta ale môžete vyraziť, aj keď vlastné bicykle nemáte. Využiť na to môžete zdieľané bicykle, ktoré nedávno začali v Humennom fungovať. Viac informácií o tejto službe nájdete v našom článku.

Výlet k mohylám

Ak chcete vyraziť na malý výlet a prechádzku, vyskúšajte náučný chodník k Brestovským mohylám. Praveké mohyly v Brestove sú staré päťtisíc rokov a vytvorila ich ľudská ruka. Vedie k nim náučný chodník, ktorého trasa začína v Humennom na sídlisku Poľana a končí v obci Brestov. Prechádza mierne náročným terénom, je dlhý 10,4 kilometra a na piatich informačných tabuliach predstavuje historické udalosti a osobnosti regiónu. Lokalita je významným lesníckym miestom. Viac informácií nájdete TU.

Jazda na koni a minifarma v Snine

Animoterapeuticko-jazdecké centrum Snina, Pčolinská 1405

Ak chcete vidieť zvieratká, nemusíte navštevovať zoogické záhrady vo veľkých mestách. Zvieratá a priamy kontakt s nimi ponúka aj minifarma v Snine. Funguje v rámci animotereapeuticko-jazdeckého centra. Okrem minizoo si tak môžete vyskúšať aj jazdu na koni pod vedením trénerov.

Minifarma

Otváracie hodiny: Pondelok – sobota od 9.00 do 17.00 hod, nedeľa od 13.00 do 17.00 hod.

Cenníķ: Dospelí a deti od 10 rokov zaplatia dve eurá, deti od 2 do 10 rokov 1 euro. Deti do 2 rokov majú vstup zdarma.

Jazdectvo

Biokúpalisko Lackovce

Ak sa v horúcich dňoch chcete schladiť, nemusíte ísť len na humenské kúpalisko alebo známe biokúpalisko sninské rybníky. Iba kúsok od Humenného nájdete aj slovenské L.A. Na začiatku obce Lackovce je už niekoľko rokov pre verejnosť prístupné rekreačné stredisko Jazero L. A. Ide o biokúpalisko, ktoré využíva technológiu čistenia pomocou vodných rastlín a zooplanktónu. Plocha bazéna predstavuje 1 400 štvorcových metrov. Je rozdelený na časť pre dospelých a pre deti.

Súčasťou areálu je aj súkromný rybník s rozlohou 1,5 hektára a priemernou hĺbkou vody okolo dvoch metrov. Počas letnej sezóny slúži na kúpanie, mimo nej ho využívajú hlavne rybári. Okrem oddychu si tam môžete zašportovať, pre deti je k dispozícii aj ihrisko.

Kúpalisko je otvorené denne od 9.30 do 21.00.

Cenník: Dospelí a mládež nad 13 rokov 5 eur (po 16.00 4 eurá), deti od 3 do 12 rokov alebo 130 cm 3 eurá (po 16.00 2 eurá), deti do 3 rokov zdarma. Kompletný cenník nájdete TU.

Ďalšie tipy na výlety

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM