Kritická situácia na D1! Na diaľnici uviazli desiatky nákladiakov a autobusov!
Severná časť diaľnice D1 v úseku Matejovce - Jánovce je z dôvodu tvorby poľadovice uzavretá. Na cestách uviazli desiatky nákladných áut a autobusov.

Kritická situácia na diaľnici
Podľa informácií hovorcu Národnej diaľničnej spoločnosti Marcela Jánošíka sú v úseku uviaznuté súvislé kolóny nákladných aj osobných vozidiel. „O pomoc pre vyprostenie uviaznutých cestujúcich sme požiadali hasičov a odťahovú službu spoločnosti Česmad,“ uviedol Jánošík.
Z operačného strediska Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove informovali, že cesta 1/18 medzi Levočou a Popradom je momentálne prejazdná iba pre osobnú dopravu.
Diaľnica v smere Levoča – Poprad je v obidvoch smeroch neprejazdná pre všetky druhy vozidiel. V tejto súvislosti sú kamióny na začiatku Prešova v smere od Košíc, ako aj pred tunelom Braniskom zastavované políciou.
Uviazlo 40 kamiónov a autobusov
Ľuďom, ktorí uviazli približne v 40 kamiónoch a linkových autobusoch na diaľnici D1 v smere od Levoče na Poprad, je poskytované občerstvenie.
Približne 90 percent ciest tretej triedy v kraji je neprejazdných, cesty druhých tried sú prejazdné s obmedzeniami.
Správa a údržba ciest PSK, ako aj hasiči pomáhali v noci nadnes viacerých vodičom, ktorí skončili so svojimi vozidlami v priekope. Na zásahy sú povolávané aj v týchto hodinách.
Hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove Peter Kovalík informoval, že na území kraja zasahovali hasiči pri dopravných nehodách za posledných 24 hodín celkovo v 31 prípadoch. „Pomoc a transport ôsmich osôb si vyžiadala situácia na diaľnici D1 pri Jánovciach,“ uzavrel Kovalík.
foto: ilustračné