Krimi

Kriminálka v akcii: V aute s dvoma mladíkmi (26 a 22) našli policajti pervitín

Zásah príslušníkov kriminálnej polície. Tí zastavili a kontrolovali auto s dvojicou mladíkov. Výsledok? Obidvaja už čelia nepríjemnému obvineniu!

Ilustračný obrázok k článku Kriminálka v akcii: V aute s dvoma mladíkmi (26 a 22) našli policajti pervitín
Zdroj: Dnes24.sk

Polícia obvinila Humenčana Daniela (26) a Dominika (22) z Michaloviec zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

Ako informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová, v stredu vo večerných hodinách obvinený Daniel poslal kúpiť Dominika pervitín, pričom na kúpu drogy mu dal 100 eur. Dominik to podľa polície aj urobil a pri jednej z michalovských predajní od doposiaľ nestotožnenej osoby kúpil plastovú injekčnú striekačku s obsahom bielej kryštalickej látky za 50 eur a zvyšných 50 eur vrátil Danielovi a nasadol k nemu do auta zn. Honda Civic.

Pred jednou z michalovských križovatiek ich príslušníci kriminálnej polície zastavili a kontrolovali. „Pri kontrole u obvineného Daniela zaistili plastovú injekčnú striekačku s obsahom metamfetamínu o hmotnosti 300 mg s priemerným 79,7 % obsahom drogy. Zo zaisteného množstva by bolo možné pripraviť až 24 obvykle jednorazových dávok drogy schopné ovplyvniť psychiku konzumenta,“ doplnila Mésarová.

Obvinení mladíci boli umiestnení do cely policajného zaistenia. Dominikovi teraz hrozí trest odňatia slobody až na desať rokov, Danielovi až na päť rokov.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM