Rôzne

Konkurencia sa zvyšuje, znížia sa ceny? Z Prahy na východ bude jazdiť Leo Express

Český súkromný vlakový dopravca Leo Express, a. s. potvrdil, že 14. decembra tohto roku začne prevádzkovať spojenie z Prahy do metropoly východu. Pôjde o jeden pár spojov denne, pričom vlak z Košíc bude nočný s ranným príchodom do Prahy.

Ilustračný obrázok k článku Konkurencia sa zvyšuje, znížia sa ceny? Z Prahy na východ bude jazdiť Leo Express
Zdroj: Webnoviny.sk

Spoločnosť chce konkrétny cestovný poriadok z taktických dôvodov komentovať až po jeho finálnom schválení. Vlaky budú na uvedenej trase jazdiť na náklady prepravcu, teda bez dotácie od štátu poskytované na objednané výkony vo verejnom záujme.

Výrazný pokles cien?

Leo Express predpokladá, že vplyvom vysokej konkurencie na tejto trati ceny výrazne klesnú. „Špeci­fikom nášho spoja bude fakt, že z Košíc pôjdeme v noci. Tým cestujúcim, ktorí dnes využívajú nočné autobusy, tak ponúkneme atraktívnu alternatívu, ktorá bude pohodlnejšia, rýchlejšia a zároveň cenovo výhodná,“ informovala manažérka pre komunikáciu Leo Express Petra Valentová. „V služ­bách sa zameriame na špecifiká miestneho trhu a časové polohy spoja," uviedla zatiaľ bez podrobností. 

Tri triedy, v tej najvyššej 6 miest

Tak ako v Českej republike, aj na Slovensku bude Leo Express prevádzkovať vlaky od švajčiarskeho výrobcu Stadler. „Súpravy Flirt sú konštrukčne špecifické napríklad svojou ľahkou hliníkovou konštrukciou a majú päť vozňov. Cestujúcim ponúkneme tri cestovné triedy,“ priblí­žila Valentová. V triede Economy bude 212 miest, v triede Business devätnásť a v najvyššej triede Premium šesť miest. Vo vlaku je tiež päť miest pre kočíky a dve miesta pre invalidné vozíky. „Vlaky Stadler Flirt sú úplne nové vlaky a v prevádzke sú iba od decembra 2012," dodala hovorkyňa Leo Express. 

Konkurencia

Štátna Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) v súčasnosti prevádzkuje medzi Košicami a Prahou  tri páry nočných vlakov (jeden jazdí z Humenného) a jeden denný vlak. Doterajšie vlakové spojenie Praha – Žilina predĺži do Košíc od polovice decembra aj ďalší súkromný dopravca RegioJet. 

Foto: facebook.com/LE­OExpress

Zdroj: Webnoviny.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM