Ľubomír Hudačko Rôzne

Keď sa ľadová výzva prevedie netradične... Mladý východniar novú mániu poňal vskutku svojsky! VIDEO

Dostal výzvu do mánie Ice Bucket Challenge. Avšak poradil si s ňou svojsky a netradične! Mladík z východného Slovenska sa ľadovú výzvu rozhodol vykonať tak, ako by ste to nečakali. Veď si to pozrite na VIDEU.

Ilustračný obrázok k článku Keď sa ľadová výzva prevedie netradične... Mladý východniar novú mániu poňal vskutku svojsky! VIDEO
Zdroj: Dnes24.sk

Mladý Prešovčan sa rozhodol naozaj pomôcť a to doslova. V tomto prípade tento mladík ľadový výzvu zrealizoval tak, že ľuďom zahasila smäd. Marek tak nevylial na seba vedro v ľadovej podobe, ale ponúkol vodu ľuďom okolo seba.

Vo videu tak vidno, ako svojím nápadom a nevšedným poňatím novej mánie, potešil nielen pouličných hudobníkov, ale aj robotníka, predavača, či zástupcov svojej – teda mladej – generácie. Spojil tak príjemné s užitočným a výsledkom je sympatický odkaz. „Čistá voda sa dá využiť aj lepším spôsobom, ako vylievaním na seba. To je dôvod, prečo som sa rozhodol natočiť toto video. Ďalším dôvodom je to, že si myslím, že na Slovensku je dosť ľudí, ktorým vieme, ale takisto aj môžeme pomôcť," povedal Marek Dlugoš.

Mladík napokon vyzval všetkých ľudí dobrej vôle, aby, ak majú možnosť, neváhali pomôcť ostatným. „Kedykoľvek, keď na to bude príležitosť,“ dodal na záver.

Kampaň Ice Bucket Challenge, ktorú väčšina registruje vďaka tisíckam virálnych videí, v ktorých sa celebrity i bežní ľudia oblievajú ľadovou vodou, vznikla v USA s cieľom získať financie na pomoc ľuďom trpiacim zákernou Amyotrofickou laterálnou sklerózou (ALS). Ide o degeneratívne neurologické ochorenie, pri ktorom pacient stráca kontrolu nad svojimi svalmi. Väčšina postihnutých zomiera do piatich rokov od objavenia príznakov. Podľa nepísaných pravidiel sa vyzvaný buď obleje ľadovou vodou a pošle 10 eur na pomoc pacientom s ALS alebo studenú sprchu odmietne a pošle na rovnaký účel stovku.

Ice bucket challenge na východe: Mladík to poňal netradične!
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM