Rôzne

Humenský úrad práce čakajú výrazné zmeny: Aha, ako to bude po novom!

Prvého januára nadobudla účinnosť novela zákona o orgánoch štátnej správy v oblasti sociálnych vecí. Na základe toho čakajú aj Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR) Humenné v najbližších týždňoch veľké zmeny.

Ilustračný obrázok k článku Humenský úrad práce čakajú výrazné zmeny: Aha, ako to bude po novom!
Zdroj: Dnes24.sk

Cieľom novely zákona je zmodernizovanie a zefektívnenie výkonu štátnej správy a zabezpečenie lepšej koordinácie štátnej správy na úseku sociálnych vecí a služieb zamestnanosti. Zabezpečiť má dostupné, adresné a hlavne komplexné poskytovanie služieb klientom.

Ako pre Humenné 24 uviedla riaditeľka ÚPSVR Humenné Gabriela Karšková, v praxi to znamená jednotnú organizačnú štruktúru na všetkých úradoch a z pohľadu klientov to, že na jednom mieste by mali získať čo najviac informácií. Zamestnanec úradu by mal riadeným rozhovorom zistiť všetky dostupné informácie ohľadne životnej situácie klienta, čo vyústi do podania konkrétnych žiadostí podľa jeho potrieb.

„Klientovi sa bude na novom oddelení služieb občanovi venovať jeden zamestnanec, ktorý mu poskytne komplexne informácie o možnostiach evidencie na úrade práce, o podmienkach jeho zaradenia do evidencie, o možnostiach jednotlivých nástrojov aktívnej politiky trhu práce, o podmienkach poskytnutia pomoci v hmotnej núdzi, o podmienkach poskytnutia jednotlivých štátnych dávok a podobne,“ vysvetľuje Karšková.

Oddelenie služieb občanovi by malo začať svoju činnosť po schválení organizačných zmien Ústredím práce sociálnych vecí a rodiny predbežne od prvého marca.

„Situovať ho budeme na prízemí v pravej časti budovy úradu. Novej organizačnej štruktúre je potrebné prispôsobiť aj umiestnenie jednotlivých oddelení v rámci priestorových možností budovy, v ktorej ÚPSVR sídli. Sťahovanie by sa malo uskutočniť v období posledných dvoch týždňov februára,“ ozrejmila najbližšie plány riaditeľka úradu.

Na základe novely zákona sa už zmenil aj oficiálny názov úradu. Ak chceme byť teda presní, jeho nový názov je Ústredie práce sociálnych vecí a rodiny, Úrad práce sociálnych vecí a rodiny Humenné.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM