Rôzne

Humenskí seniori sa budú vzdelávať: Práca na počítači, jazykové kurzy aj ďalšie možnosti

Nový vzdelávací projekt pre skôr narodených obyvateľov okresu Humenné uviedla v týchto dňoch do života humenská samospráva. Ukončený bude v závere budúceho roka.

Ilustračný obrázok k článku Humenskí seniori sa budú vzdelávať: Práca na počítači, jazykové kurzy aj ďalšie možnosti

Hovorkyňa humenskej radnice Michaela Slivková Kirňaková informovala, že projekt s názvom Aktívni seniori – vzdelávanie seniorov v meste Humenné je určený jednotlivo pre dve vekové skupiny obyvateľov okresu. „Prvou sú ľudia od 50 do 62 rokov a druhou seniori nad 62 rokov.“

Účastníci projektu sa podľa slov hovorkyne zapoja v nasledujúcich mesiacoch do viacerých vzdelávacích modulov. Zoznámia sa napríklad s prácou na počítači, umeleckými remeslami a výtvarnými technikami. Zúčastnia sa na jazykových kurzoch, ako aj kurzoch právneho poradenstva, zdravej výživy, rehabilitačných a pohybových cvičení.

Slivková Kirňaková uviedla, že cieľom projektu je vytvoriť seniorom okresu podmienky na vzdelávanie a podporiť ich pri kolektívnych záujmových činnostiach. „V decembri 2014 sa v rámci projektu uskutoční záverečná konferencia, na ktorej zhodnotíme úspešnosť a účinnosť jednotlivých vzdelávacích aktivít,“ doplnila hovorkyňa.

Projekt s názvom Aktívni seniori – vzdelávanie seniorov v meste Humenné je spolufinancovaný z Európskeho sociálneho fondu a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky v rámci Operačného programu Vzdelávanie.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM