Rôzne

Humenské námestie už dýcha Veľkou nocou: V hlavnej úlohe mega vajcia! FOTO

V minulom roku sa po prvýkrát objavila na námestí v Humennom veľkonočná výzdoba. Kým vlani ju mali na svedomí materské školy a ich učiteľky, tohtoročná je v réžii základných škôl.

Ilustračný obrázok k článku Humenské námestie už dýcha Veľkou nocou: V hlavnej úlohe mega vajcia! FOTO
Zdroj: Dnes24.sk

Ako informuje web humenskej radnice, veľkonočná výzdoba sa v tomto roku realizovala v rámci Súťaže o najväčšie a najkrajšie veľkonočné vajce, ktorú vyhlásilo mesto medzi miestnymi základnými školami.

„Tri najkrajšie a najzaujímavejšie veľkonočné vajíčka budú ocenené sumou 150 eur, 100 eur a 50 eur. Hodnotiť najkrajšiu kraslicu bude porota v tomto zložení: primátorka mesta Jana Vaľová, zástupca primátorky Andrej Semanco, vedúca Odboru kultúry a športu Nataša Mocáková, vedúca Odboru školstva Ľubica Burešová a výtvarníčka a učiteľka ZUŠ Mierová Drahoslava Zalaiová,“ uviedla k súťaži Jana Bardzaková na stránke radnice.

Veľkonočnú atmosféru okrem týchto rôznorodých diel už nejaký ten deň umocňuje aj Fontána lásky á la rozkvitnutý veľkonočný veniec, ktorý má na svedomí ZUŠ MÚZA a CVČ Dúha skrášlilo južné námestie. Aj napriek nepriaznivému počasiu sa v utorok podarilo veľkonočnú výzdobu námestia dokončiť, vietor strhol snáď len rozmerovo najväčšie vajíčko z dielne ZŠ Hrnčiarska, ktoré bolo zavesené na začiatku námestia v smere od malej železničnej stanice.

Veľkonočná výzdoba na humenskom námestí: Aha na tie mega vajcia!
13
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM