Rôzne

Humenská radnica pripravila novinku na webe: Zamerané na psov

Po vzore väčších miest na východe Slovenska ako sú Košice a Prešov pristúpila aj humenská samospráva k tomuto kroku. Už o pár dní sa bude možné dostať online ku kompletnej evidencii psov chovaných na území mesta.

Ilustračný obrázok k článku Humenská radnica pripravila novinku na webe: Zamerané na psov
Foto: Monika Vengrínová / Zdroj: Dnes24.sk

Na oficiálnej webovej stránke mesta Humenné budú od pondelka 23. februára zverejňované informácie o počte evidovaných psov na území mesta.

„Týmto krokom chce radnica sprehľadniť počty psov na území mesta, zlepšiť platobnú disciplínu a evidenciu,“ informovala Humenné 24 Jana Bardzaková z tlačového referátu mesta.

Na stránke humenne.sk v časti Občan, v sekcii Evidencia psov, bude možné zistiť počet prihlásených psov podľa ulíc, počet prihlásených psov podľa adresy alebo počet prihlásených psov podľa plemena.

„Takto si môže každý občan skontrolovať množstvo psích miláčikov chovaných na svojej ulici, poprípade zaktualizovať neaktuálne údaje ako je plemeno či farba psa,“ priblížila Bardzaková.

Ako je to s daňami?

Noví majitelia psov musia svoje šteňatá prihlásiť do evidencie, keď sa dožijú šiestich mesiacov a ostatných psov do 30 dní od ich nadobudnutia.

Podľa VZN o miestnych daniach a miestnom poplatku je sadzba dane na kalendárny rok 34 eur v byte a firme a 7,70 eur ak je pes chovaný v rodinnom dome, záhradkárskej chatke alebo pozemku na území mesta.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM