Správy

Humenné sa bude uchádzať o miliónové dotácie. Cieľom je postaviť cyklomost

Na výstavbu cyklolávky cez rieku Laborec chce mesto použiť dotáciu z ministerstva investícií.

Ilustračný obrázok k článku Humenné sa bude uchádzať o miliónové dotácie. Cieľom je postaviť cyklomost
Zdroj: Mesto Humenné

Snahu mesta Humenné uchádzať sa o dotácie v rámci aktuálnych výziev ministerstva investícií a rezortu kultúry a s ich pomocou vybudovať cyklomost cez rieku Laborec a zmodernizovať techniku v mestskom kultúrnom a spoločenskom stredisku (MsKS) odobrili mestskí poslanci na na svojom pondelkovom zasadnutí.

Cyklomost cez Laborec

Ak vo výzvach uspeje, na projekty získa spolu viac ako dva milióny eur. Viac ako 1,8 milióna eur by humenská samospráva chcela získať v rámci výzvy na zvyšovanie atraktivity a prepravnej kapacity nemotorovej dopravy.

„Predmetom projektu je vybudovanie bezpečnej cyklistickej a pešej komunikácie s mostným objektom cez tok Laborec s cieľom zvýšenia prepravnej kapacity cyklistickej dopravy v území a zároveň prevedenia cyklistickej a pešej dopravy z, respektíve do centra mesta k službám, nákupom, bývaniu a podobne,“ uvádza dôvodová správa k schválenému materiálu.

Nová komunikácia by tak mala spojiť centrum mesta s najmladším humenským sídliskom, a to od ulice Štefánikovej po Jasenovskú, investičný zámer počíta aj s vybudovaním osvetlenia v danom úseku. O podobe mosta rozhodli Humenčania, keď si z troch ponúkaných variantov vyberali v online ankete. Celkové predpokladané oprávnené výdavky na stavbu sú vo výške viac ako 1,9 milióna eur.

Modernejšie kultúrne stredisko

V rámci výzvy ministerstva kultúry na podporu udržateľnosti a odolnosti kultúrnych inštitúcií v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 by mesto rado zmodernizovalo javiskovú techniku v divadelnej i estrádnej sále MsKS. Podľa dôvodovej správy by malo ísť o osvetlenie, systém javiskových opôn a jeho obsluhu.

„Zároveň predmetom žiadosti sú aktivity s cieľom zlepšenia úrovne hygienických štandardov v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19,“ uvádza tiež materiál s tým, že mesto sa bude vo výzve uchádzať o najvyššiu možnú dotáciu, 200-tisíc eur.

Prečítajte si tiež

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM