Rôzne

Humenné ožije farbami: Na území mesta vysadia 12 000 kvetov

Približne 12 000 kvetov rôznych druhov vysadia o niekoľko dní v Humennom. Skleníky Technických služieb (TS) mesta sú už plné zelených sadeníc.

Ilustračný obrázok k článku Humenné ožije farbami: Na území mesta vysadia 12 000 kvetov
Zdroj: Dnes24.sk

Ako informovala Jana Bardzaková z tlačového referátu radnice, kruhový objazd pri jednom z obchodných centier mesta vyzdobia čoskoro 4500 kusmi žltých, bielych a modrých begónií – teda kvetmi vo farbách erbu mesta. Pod nadjazdom pribudne zasa 4500 axamietnic žltých, oranžových a strieborných.

„Pre výsadbu do kvetináčov v rámci mesta máme pripravených 450 rôznofarebných muškátov. V kvetinových záhonoch bude celkovo vysadených 2550 kvetov, ako sú begónia, georgína, anjelské trúby, lobelka, agertaum modrý a ružový, axamietnica či kany. Kvetinové záhony na území mesta "ožijú“ priebežne v máji v závislosti od počasia," ozrejmila Bardzaková.

Dodala, že súčasťou jarných prác v réžii TS je v týchto dňoch natieranie takmer 50 nádob na odpad v centre mesta, v pláne je ďalej nástrek vodorovných dopravných značení ohraničujúcich parkovacie miesta. Pod humenský nadjazd sa začiatkom tohto týždňa opätovne vrátili veľkorozmerné erby mesta, ktoré dala radnica opraviť po tom, čo ich poškodili vandali.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM