Rôzne

Humenné bez obáv pred snehovou nádielkou: Technické služby by mali byť pripravené

Aj keď sa Humenné zatiaľ vyhlo prvej snehovej nádielke, v tomto období ju už musíme očakávať. Podľa informácií z humenskej radnice sú Technické služby mesta pripravené... Tento rok vyrazia do boja so snehom aj s novým viacúčelovým vozidlom na posyp chodníkov.

Ilustračný obrázok k článku Humenné bez obáv pred snehovou nádielkou: Technické služby by mali byť pripravené
Zdroj: Dnes24.sk

V zásobách Technických služieb mesta Humenné (TS) sa má nachádzať 100 tón posypovej soli a 200 tón kamennej drviny. „Disponujeme dvoma viacúčelovými sypačmi, ktoré budú použité na posyp ciest. Okrem toho sú pripravené štyri traktory so špeciálnymi radlicami na odhŕňanie bočných ciest a chodníkov,“ informoval riaditeľ TS Milan Kuruc.

Pravidelné služby

Podľa jeho ďalších slov majú zabezpečené aj pravidelné služby osádok a techniky v 12 hodinových zmenách. „Vždy budú mať službu štyria ľudia. Dispečer, vodič sypača, vodič traktora a obsluha nakladača posypových materiálov. V prípade kalamitného stavu posilníme pravidelnú zmenu o ďalších štyroch ľudí, vrátane techniky,“ vysvetľuje Kuruc.

Nová smernica

„Technické služby sa od 1.11. 2013 riadia Smernicou č. 19/2013 o pripravenosti Technických služieb mesta Humenné na zabezpečenie zimnej údržby mestských komunikácií v meste Humenné v zimnom období 2013/2014,“ upresnila na záver hovorkyňa mesta Michaela Slivková Kirňaková.

Zdroj: MsÚ Humenné

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM