Rôzne

Hrozivé požiare na východnej hranici: Museli zasahovať ukrajinskí a aj naši hasiči!

Zásah viacerých posádok ukrajinských a slovenských hasičov si vyžiadali požiare, ktoré sa rozšírili v stredu večer v blízkosti našej východnej hranice.

Ilustračný obrázok k článku Hrozivé požiare na východnej hranici: Museli zasahovať ukrajinskí a aj naši hasiči!
Zdroj: TASR

Zuzana Farkasová z komunikačného oddelenia Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) informovala, že na území Ukrajiny susediacom s katastrom obce Ubľa (okres Snina) vznikli v stredu podvečer konkrétne tri ložiská požiaru, a to v prírodnom prostredí.

„Ukrajinským hasičom sa podarilo zlikvidovať dva požiare trávy s rozlohou 400 a 160 štvorcových metrov, tretí požiar sa rozšíril do korún stromov," vysvetlila s tým, že z dôvodu jeho možného rozšírenia na územie Slovenska boli v stredu večer v pohotovosti aj hasiči zo Sobraniec, Veľkých Kapušian, Michaloviec, Humenného a Sniny.

„Vietor sa našťastie otočil, takže ani posledný požiar sa na naše územie nerozšíril," informovala dnes ráno Tatiana Amrichová z operačného strediska Krajského riaditeľstva HaZZ v Prešove. Dodala, že aj tento požiar sa podarilo dostať pod kontrolu ukrajinským hasičom. Posádky príslušníkov HaZZ z Humenného a Sniny monitorovali situáciu na východnej hranici približne do 22:00 hod. a následne sa vrátili na základne.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM