Veronika Hunyadiová Futbal

Futbalový štadión potrebuje investície: Pred štartom súťaže ho musia dovybaviť!

S postupom do druhej najvyššej futbalovej súťaže prišli aj prísnejšie požiadavky na štadión.

Ilustračný obrázok k článku Futbalový štadión potrebuje investície: Pred štartom súťaže ho musia dovybaviť!
Zdroj: Dnes24.sk

Jedným z bodov programu posledného (22. 6.) letného zasadnutia mestského zastupiteľstva v Humennom bolo aj Rozpočtové opatrenie mesta Humenné. Navýšenie príjmovej i výdavkovej časti sa týkalo najmä 1. Humenskej akciovky, ktorá má v správe futbalový štadión.

Poslanci schválili povolené prekročenie príjmov, povolené prekročenie finančných operácií v príjmovej časti či povolené prekročenie výdavkov. Dotácia vo výške 32 000 eur bude použitá na výdavky súvisiace s plnením všetkých infraštruktúrnych kritérií futbalového štadióna potrebných pre 2. futbalovú ligu.

S postupom prišli povinnosti

Futbalisti FK Humenné postúpili do druhej najvyššej futbalovej súťaže (2. liga) a Slovenský futbalový zväz (SFZ) požaduje od účastníkov celoslovenských súťaží (1. a 2. liga) vždy na začiatku súťažného ročníka preukázanie splnenia infraštruktúrnych kritérií potrebných pre účasť v novom ročníku. Ak to kluby nepreukážu, nebude možné odohrať na príslušnom štadióne súťažné stretnutia.

Na základe kritérií stanovených komisiou SFZ je potrebné humenský štadión dovybaviť. „Je potrebné zabezpečiť masérsky stôl v šatni hostí, v miestnosti pre rozhodcov počítač s pripojením na internet, v miestnosti pre delegátov televízor s USB vstupom, kompletne pripraviť dopingovú miestnosť, zakúpiť defibrilátor ako aj skompletizovať všetky revízne správy," vymenovalo mesto.

Okrem toho, na tribúne v sektore médií bude potrebné vybaviť pracovné pulty prívodom elektrickej energie a internetom a zabezpečiť na tribúne minimálne štyri mobilné (pevné) kamery. Práve montáž a software kamier na tribúne zhltne najväčšiu časť z dotácie.

Viac správ zo športu

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM