Správy

FOTO: Stanové mestečko už slúži utečencom. Útočisko v ňom našli desiatky Ukrajincov

Dočasné núdzové ubytovanie v areáli Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Humennom už využívajú vojnoví utečenci z Ukrajiny.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Stanové mestečko už slúži utečencom. Útočisko v ňom našli desiatky Ukrajincov
7
Galéria
Zdroj: TASR/Jana Ďurašková

Tábor s tromi desiatkami stanov a maximálnou kapacitou 500 osôb postavili v Humennom v piatok (25. 2.) podvečer. Prví Ukrajinci prišli do tábora v sobotu okolo 1.00 hod. v noci.

Priestor na oddych

Ako uviedol krátko popoludní zástupca riaditeľa Záchrannej brigády HaZZ v Humennom Marián Ruman, útočisko dovtedy využilo zhruba 100 ľudí. Niektorí len na pár hodín a následne pokračovali v ceste. Časť čaká na odvoz príbuzných.

„Niektorých sťahujeme evakuačným autobusom z hraníc, hlavne z Uble, Vyšného Nemeckého, niečo zabezpečujú aj hasičské dodávky, dokonca aj na súkromných autách sem prišli. To bola však zväčša skupina, ktorá si len potrebovala oddýchnuť, urobiť základnú hygienu, lebo má toho za sebou dosť a pravdepodobne pokračuje ďalej,“ povedal Ruman.

Na ubytovanie v stanoch so zabezpečeným vykurovaním a osvetlením slúžia poľné lôžka, karimatky a spacie vaky. K dispozícii je veľký jedálenský stan a kontajnery s hygienickým zázemím s teplou vodou.

Stanové mestečko pre utečencov v Humennom
7
Galéria
Zdroj: TASR/Jana Ďurašková

Prečítajte si tiež

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM