Správy

Fico o východe po zemetrasení: Je tu problém s vodou. Taraba hovorí o novej vodnej nádrži

Dlhodobým riešením podľa ministra je, že východné Slovensko potrebuje novú priehradu, ktorá by situáciu vedela stabilizovať.

Ilustračný obrázok k článku Fico o východe po zemetrasení: Je tu problém s vodou. Taraba hovorí o novej vodnej nádrži
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

V obciach na východe Slovenska postihnutých minuloročným zemetrasením začína byť problém s vodou. Po výjazdovom rokovaní vlády v Kamenici nad Cirochou to uviedol premiér Robert Fico (Smer-SD).

„Robili sa skúšky kvality vody a prakticky v 95 percentách týchto skúšok sa ukázalo, že sa výrazne zhoršili parametre, pokiaľ ide o kvalitu pitnej vody. Navyše, oznamujú starostovia a primátori, že dochádza aj k strate vody v studniach, čiže máme ďalší praktický problém, kde budeme musieť mestám a obciam pomôcť,“ uviedol Fico.

Nová nádrž

Ako povedal minister životného prostredia Tomáš Taraba (nominant SNS), ak to chcú riešiť komplexne, východné Slovensko potrebuje novú nádrž.

„Preto som šokovaný, že opäť predošlé vedenie rozhodnutím jedného pera rozhodlo, že napríklad Vodohospodárska výstavba, teda ten, kto na Slovensku je zodpovedný za výstavbu priehrad, musel pozastaviť dva projekty, ktoré práve toto mali riešiť,“ skonštatoval.

Ak je situácia úplne havarijná, tak možnosť vidí iba v núdzovom spôsobe dodávania pitnej vody dotknutým lokalitám. Dlhodobým riešením podľa ministra je, že východné Slovensko potrebuje novú priehradu, ktorá by situáciu vedela stabilizovať.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM