Volejbal

Fantastické: ŠK Chemes sa stal majstrom Slovenska!! Humenné kraľuje mužskému volejbalu

Súperovi zo Svidníka nedali žiadnu šancu. Volejbalisti ŠK Chemes Humenné vyhrali aj štvrtý zápas finálovej série a jednoznačne tak ovládli Extraligu mužov 2013/2014. Favorit súťaže potvrdil svoju dominanciu v mužskom volejbale na Slovensku!

Ilustračný obrázok k článku Fantastické: ŠK Chemes sa stal majstrom Slovenska!! Humenné kraľuje mužskému volejbalu
Zdroj: TASR

VK Slávia Svidník – ŠK Chemes Humenné 1:3 (24:26, 19:25, 25:15, 19:25)

na zápasy: 0:4 (!)

99 minút, rozhodovali: Porvazník a Daruľa, 600 divákov

Slávia: Malina, Bucki, Drobňák, Skasko, Száraz, Sopko, libero Vitko (Soták, Kuchárik, Hruboška). Tréner: P. Kalný.

Chemes: Javorčík, Sarnecki, Mizerák, Joščák, Jakubov, De Amo, libero Szymczak (Pavelka, Mlynarčík, Boldy). Tréner: R. Vlkolinský.

Úvod zápasu vyšiel lepšie Humenčanom, no domáci dokázali vyrovnať. Búrlivá kulisa videla v prvom sete vyrovnaný priebeh, v ktorom sa vo vedení striedali oba tímy. Dramatický záver prvého setu, ktorý trval 30 minút, napokon zvládli lepšie hráči Chemesu a zvíťazili 26:24.

Aj úvod druhého dejstva priniesol vyrovnaný priebeh. Humenčania viedli už 18:13 a výborne rozbehnutý set dokázali doviesť do úspešného konca. Hostia získavali body po vlastnom podaní a vychádzala im aj hra na sieti. Domáci v závere druhého dejstva zlepšili podanie, no náskok Chemesu už nedotiahli.

Domáci sa však nevzdávali a v treťom sete viedli 5:1. Humenčania však v ďalšom priebehu z tohto náskoku ukrojili, no rozbehnutí hráči Svidníka viedli o päť bodov aj za stavu 14:9 a neskôr i o sedem – 18:11. Tretí set si už domáci nenechali vziať a za 25 minút v ňom zvíťazili 25:15.

Na začiatku štvrtého setu museli hráči i diváci strpieť 15-minútovú prestávku pre výpadok osvetlenia. Potom už hostia predvádzali koncentrovanejší výkon než v treťom sete a zakrátko viedli 8:3. Domáci, ktorých hnalo vpred búrlivé publikum, sa snažili zápas zdramatizovať, no vo štvrtom sete iba doťahovali náskok Humenčanov. Tí si už v závere nenechali víťazstvo vziať a finálovú sériu ukončili v najkratšom možnom čase.

Pozápasové vyjadrenia trénerov

Richard Vlkolinský, tréner ŠK Chemes Humenné: „Pred sezónou sme sa netajili, že chceme ísť po najvyšších cieľoch. Išli sme tvrdo za týmto cieľom, preto došlo aj k výmene hráčov. Cesta za titulom nebola ľahká, hoci sme mali viacero sérií s výsledkom 4:0. Svidník sa prezentoval kvalitným volejbalom a trvám na tom, že vo finále boli dve mužstvá, ktoré si to najviac zaslúžili.“

Peter Kalný, tréner VK Slávia Svidník: „Bol to podobný zápas ako predchádzajúce. Pauza po výpadku osvetlenia pomohla skôr hosťom. V globále však môžem povedať, že titul je v dobrých rukách. My sme boli Humennému dôstojnejším súperom ako v nadstavbe. Musíme však využívať svoje príležitosti.“

ŠK Chemes majster SR, 4. finále (2)
10
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM