Dramatické okamihy na východnej hranici: Vodič BMW sa dal na útek, onedlho došlo na streľbu!
Na hraničnom priechode Vyšné Nemecké bolo poriadne rušno. Scéna ako z akčného filmu. Vodič na BMW sa dal podľa colníkov na útek. Onedlho došlo na streľbu!

Ukrajinec s maďarským pasom prišiel na hraničný priechod neskoro večer. Viedol motorové vozidlo značky BMW s českými evidenčnými číslami. „Po vykonaní kontroly cestovných dokladov policajtmi Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície (RHCP) Sobrance, vozidlo a jeho osádka boli podrobení colnej kontrole,“ informovala hovorkyňa RHCP Agnesa Kopernická.
„Vzhľadom na podozrenie colník vydal pokyn na vykonanie podrobnej colnej kontroly a šoféra vyzval, aby auto pristavil. Počas presunu na ďalšiu kontrolu vodič neakceptoval pokyny colníka a unikol z colného priestoru, pričom druhý z cestujúcich ostal v colnom priestore,“ uviedla k prípadu hovorkyňa Finančnej správy SR Patrícia Macíková.
Vozidlo začali prenasledovať policajné hliadky, onedlho došlo na streľbu. „Keďže vodič nereagoval na pokyny policajta a vozidlo nezastavil, boli použité varovné výstrely do vzduchu,“ povedala hovorkyňa RHCP.
Podľa RHCP Ukrajinec unikal k hraniciam s Maďarskom a tak o jeho prenasledovaní vyrozumeli maďarské policajné orgány. „Vozidlo sa na území Slovenskej republiky nepodarilo zastaviť,“ dodala Kopernická.
foto: ilustračné