Rôzne

Dojímavý odkaz hráčov repre pre najúspešnejšieho odchovanca humenského futbalu: Čišo bojuj!

Pred úvodným výkopom utorkového prípravného zápasu Slovenska s Českom vyslali futbalisti oboch tímov na diaľku úprimný odkaz ich vážne chorému "kolegovi" Mariánovi Čišovskému. Zoskupili sa v strede ihriska a spoločne rozvinuli transparent "Čišo, bojuj! Myslíme na teba, ty to zvládneš!"

Ilustračný obrázok k článku Dojímavý odkaz hráčov repre pre najúspešnejšieho odchovanca humenského futbalu: Čišo bojuj!
Zdroj: TASR

Tridsaťpäťročný legionár Viktorie Plzeň a dlhoročný slovenský exreprezentant už niekoľko mesiacov bojuje s ťažkou chorobou. Podľa medializovaných informácií údajne má ísť o Amyotrofickú laterálnu sklerózu (ALS), čo je progresívne neurodegeneratívne ochorenie, ktoré napáda mozog a spôsobuje stratu motorických buniek. V neskorších štádiách je pacient úplne paralyzovaný, hoci psychické funkcie sú zachované. Vlani v lete sa spustila kampaň Ice Bucket Challenge, aby sa zvýšilo povedomie o ALS a podporil výskum, keďže momentálne na toto ochorenie neexistuje liek.

„Všetci spoločne sme boli iniciátormi tohto gesta. ‚Čišo‘ je jeden z nás. Nie je to tak dávno, čo tu ešte bol s nami. Vec, ktorá sa stala, je veľmi smutná a všetkých nás zasiahla. Týmto malým gestom sme chceli ukázať, že stále je jedným z nás, že sme tu pre neho a kedykoľvek sa môže na nás obrátiť. Tu akékoľvek prehry vo futbale neznamenajú nič. Až v týchto situáciách si človek uvedomí, že sú aj horšie veci, ktoré nás trápia,“ vravel pohnutým hlasom kapitán slovenskej reprezentácie Martin Škrtel.

Marián Čišovský je jednoznačne najúspešnejším futbalistom z Humenného. Na ZŠ Hrnčiarskej navštevoval športovú triedu so zameraním na futbal. Za slovenskú reprezentáciu si zahral aj na olympijskom turnaji v Sydney v roku 2000. Vlani sa stal v rodnom meste Športovcom roka a jeden z tunajších pilierov nadjazdu zdobí práve jeho obraz.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM